AutoDesire

Proč byste rozhodně neměli podceňovat zimní pneumatiky?


Zima už je v plném proudu, a tak se snad žádný řidič neopováží jezdit bez zimního obutí. I přesto, že ve vyhlášce totiž není přesně stanovené datum, od kterého jsou zimní pneumatiky povinné, je snad každému jasné, že na sníh s letními pneu nemůže.

Kdy a proč přezouvat?

Přestože ještě nedávno bylo podle zákona nutné mít auto na zimních pneumatikách od 1. listopadu do 31. března, ozývali se mnozí odborníci s námitkami. A jelikož dopravní experti ani policisté nepovažovali toto rozmezí za ideální, bylo rozhodnuto následovně. Zimní pneumatiky jsou povinné v případě, že teplota klesne pod 7 °C. To je totiž teplotní hranice, při které směs gumy obsažená v letních pneumatikách může zcela zásadně ovlivnit jízdní vlastnosti celého vozu. Zimní pneumatiky mají však kromě rozdílné směsi gumy také hlubší vzorek. A právě ten je mimo jiné rozhodující pro ovladatelnost a brzdnou dráhu automobilu. Rozhodně tedy vždy před výměnou zkontrolujte jeho hloubku a případně si pořiďte nové pneumatiky.

Test zimních pneumatik

Přesvědčily vás výše zmíněné důvody ke koupi nových zimních pneumatiky, ale nevíte, které vybrat? Zde najdete pár tipů a novinek letošní sezóny. Letošním nováčkem jsou Continental WinterContact TS 860 S. Rovněž jejich loňský model byl velmi oblíbený, ten letošní se však může pochlubit ještě větší přilnavostí na mokru a navíc také vynikajícím brzdným výkonem, který zaručuje naprostou bezpečnost na suchu i na sněhu. Skvělými brzdnými vlastnostmi, které navíc snižují efekt aquaplaningu, disponují také zimní pneumatiky Matador MP 54 Sibir Snow.

Vyvážený poměr mezi kvalitou a cenou poté najdete především u českého výrobce a pneumatik Barum Polaris 3. Příznivá je jednak jejich cena i míra opotřebení, díky tomu vám budou sloužit dlouho. Navíc díky nižšímu valivému odporu je snížena rovněž spotřeba paliva.

Partner

Auto vrakoviště - databáze vrakovišť online

Bazar ojetých dodávek Gruber

Plechové disky a pneumatiky, i jako vyvážená kompletní kola připravené k obutí.

Vybírejte pneumatiky chytře. Test zimních pneumatik 2019

Reklamu na tomto webu zajišťuje MediaPartner.cz | Kontakt