Proč jsou zimní pneumatiky důležité

Zimní pneumatiky si pořídit musíte. Ovšem neberte to jen jako povinnost. Má to své opodstatnění. Zimní pneumatiky mají vlastnosti, díky nimž se auto více přizpůsobí jízdě v chladnějším období. V čem se liší od letních a kde pneumatiky koupit?

O zimních pneumatikách

Hlavním důvodem pro používání zimních pneumatik je skutečnost, že během chladného období lépe přilnou k povrchu. Letní pneumatiky v chladném období více tvrdnou a po povrchu kloužou.
Rozdíl je dán směsí materiálu použitého na výrobu běhounu zimní pneumatiky. Obsahuje více silika. Tento materiál zajišťuje lepší přilnavost za nízkých teplot a na mokrém povrchu.
Zimní pneumatiky se liší také drážkováním. Je vytvořeno tak, aby umožňovalo vytlačování sněhu a břečky z drážek. Také lépe odvádějí vodu, což snižuje riziko aquaplaningu. Hlídejte si, aby hloubka dezénu neklesla pod 4 mm. V takovém případě je na čase vyměnit zimní pneumatiky za nové.

Kdy přezouvat?

To, jestli si pořídíte zimní pneumatiky nebo nikoliv, není na vás. Jde o zákonnou povinnost vztahující se na motorová vozidla. Tento zákon udává, že je musíte mít mezi 1. listopadem a 31. březnem. Neplatí to však za každých okolností. V potaz se berou i povětrnostní podmínky. Povinnost platí, je-li na komunikaci souvislá vrstva sněhu, ledu či námrazy, nebo se dá předpokládat, že během jízdy se takové povětrnostní podmínky mohou vyskytnout.

Nákup zimních pneumatik

Také budete muset letos kupovat nové zimní pneumatiky? Důležité je samozřejmě, aby byly kvalitní a vy se na ně mohli spolehnout. Na druhou stranu, kdo by nechtěl ušetřit a mít levné zimní pneu. Kvalitu za přiměřenou cenu najdete v e-shopu Pneu.extralevne-pneu.cz. Nabízí zimní pneumatiky skladem od většiny výrobců, dopravu zdarma a poskytne vám i další výhody. Připravte své auto na zimu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *