AutoDesire

Na co byste měli myslet při výběru autoškoly? Určitě ne pouze na cenu…


Chcete se přihlásit do autoškoly a chystáte se reagovat na některou z akčních nabídek, kterými se to na internetu jenom hemží? Peněz není nikdy nazbyt, a když se nabízí příležitost, jak ušetřit, jen málokdo odolá. Ale ruku na srdce – opravdu vám úspora v řádu nižších tisíců stojí za mrzkou kvalitu výuky? Nenechte se oklamat podezřele nízkou cenou a zaměřte se na následující kritéria.

Délka a rozsah kurzu

Zeptejte se provozovatele autoškoly na celkový počet hodin kurzu. Autoškola by stejné parametry měla mít i na webových stránkách. V opačném případě buďte na pozoru – rozsah výcviku totiž pevně vymezuje legislativa. Praktické jízdy (28 hod) musí být doplněny také o hodiny teorie (10 hod) a zdravotní přípravu. Doba trvání jedné vyučovací hodiny je stejná jako ve škole, tedy 45 minut a za den můžete absolvovat maximálně 2 praktické hodiny. Ty byste měli po skončení potvrdit do výkazu jízd.

01

Tip: Podívejte se, jaké jsou aktuální ceny řidičského průkazu v renomované autoškole.

Zkušení a zodpovědní instruktoři

V mnoha autoškolách působí instruktoři, kteří se žákům nevěnují. Během jízd si hrají s mobilními telefony, nechávají se vozit tam, kde zrovna potřebují něco zařídit a neposkytují svým svěřencům tolik potřebnou zpětnou vazbu. Takové chování je daní za příliš nízkou cenu. V rámci vlastní bezpečnosti zvolte takovou autoškolu, ve které pracují kvalifikovaní instruktoři s upřímným zájmem o výuku.

02

Moderní a udržovaná vozidla

Výcvikové vozy jsou vizitkou každé autoškoly. Chcete snad jezdit v prehistorické Fabii, jejíž technický stav není zrovna ideální? Pokud si děláte řidičský průkaz proto, že si plánujete koupit silný automobil, měli byste autoškolu absolvovat v odpovídajícím vozidle.

Nechcete šlápnout vedle? Kvalitní výcvik, zkušené instruktory a moderní vozový park nabízí například pražská Autoškola King.

Partner

Auto vrakoviště - databáze vrakovišť online

Bazar ojetých dodávek Gruber

Plechové disky a pneumatiky, i jako vyvážená kompletní kola připravené k obutí.

Vybírejte pneumatiky chytře. Test zimních pneumatik 2019

Reklamu na tomto webu zajišťuje MediaPartner.cz | Kontakt