Kvalitní zimní pneumatiky oceníte nejen na horách, ale i na zasněžené dálnici

Jistě již máte přezuto, ale možná uvažujete o tom, že byste si ještě tuto zimní sezónu měli pořídit nové zimní pneumatiky. Ty stávající vám jednoduše dosluhují a než za pár týdnů litovat a v lepším případě nemoct vyjet kopec a nedostat se tak do cíle, to za to skutečně nestojí.

Zima si žádá své i při obutí kol vozidel

Jistě víte, že rozlišujeme mnohé typy pneumatik. Díky odlišnému dezénu nacházíme pneumatiky, které jsou vhodnější do zasněžených míst, do rozbředlých plískanic nebo tam, kde se nachází jen voda. Samotnou kapitolou je pak znečištění vozovky nebo jiné blátem a dalším nestandardním materiálem.

Jestliže si budete vybírat nové zimní pneumatiky, dbejte na prověřené prodejce. U těch méně známých ušetříte při nákupu, tato úspora se vám ale může vymstít na rychleji ojetých vzorcích, praskání, rychlému teření materiálu a dalším projevům, které vás rozhodně nepotěší.

Mezi nejžádanější u nás patří zimní pneumatiky Barum, Matador, Continental a další. Zimní pneu bychom měli používat od začátku listopadu a jsou vhodné při poklesu teplot na nižší, než je +7 stupňů Celsia. Dezén zimních pneumatik a směs, z nichž jsou zhotoveny, jsou zárukou výborné přilnavosti. Při koupi sledujte údaje o spotřebě, hlučnosti i voděodolnosti konkrétní pneumatiky. Na straně pneumatiky najdete údaje o šířce v mm, bočním profilu, radiální konstrukci, průměru ráfku v palcích, nosnostní a rychlostní index, bezdušové a zesílené konstrukci.

Dodání je u většiny prodejců velmi rychlé, mnohde si objednané pneumatiky můžete nechat i namontovat.

Jezděte s klidnou myslí

V zimě bychom měli jezdit velmi obezřetně. V autě nemá chybět teplá deka, teplý čaj, pevná lopatka, štěrk či písek a sněhové řetězy. Díky tomuto vybavení se nemusíte obávat případných nečekaných vánic sněhu nebo náledí. A kdybyste náhodou přece jen zůstali „viset“, deka i čaj vás příjemně zahřejí, než se dostaví pomoc. Myslete také na povinné ručení, které se vám v tomto období může velmi vyplatit. Ani nevíte jak, a na náledí je o nehodu postaráno jedna, dvě.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *