AutoDesire

Jak vybrat opravdu spolehlivé auto


Kupujete nové auto a stanovujete si požadavky, co vaše auto musí rozhodně splňovat. Někdo dá víc na vzhled, jiní chtějí bezpečné a rodinné auto a někoho zajímá hlavně spotřeba. Většina z nás však chce spolehlivé auto, víte jak ho poznat?

Priority auta

Každý od svého auta očekává něco jiného, pro někoho je prioritou cena auta a jeho náhradních dílů, někdo řeší, jak auto vypadá, jestli se jedná o rodinné a bezpečné auto nebo jakou nejvyšší rychlostí je možné tímto vozidlem jet. Pro mnohé je však prioritou spolehlivost. K této vlastnosti patří i skvělé jízdní vlastnosti, zabezpečení pomocí autoklíče s imobilizérem a případně další moderní systémy, kterým vás auto příjemně překvapí.

Možnosti ojetých aut

Při koupi auta si můžete vybrat nové auto nebo ojeté auto. Otázkou je, kolik chcete do auta investovat, jak často jej budete používat a zda se vám tato prvotní investice vrátí. Možná narazíte na ojeté auto, které bude garážované, pravidelně servisované a jeho koupě se vám opravdu vyplatí. Myslete však také na to, že pokud bude potřeba opravit řídící jednotku nebo opravit tachometr, případně jiné části auta, tak se vám tato koupě může prodražit.

Kdy koupit nové auto

Pokud jezdíte velmi často, nebojíte se ani dlouhých a zahraničních cest, případně auto používáte k vykonávání svého zaměstnání, vyplatí se vám koupit si nové auto. Spolehlivé auto koupíte například kolem 100 tisíc. Vybrat si můžete podle oblíbené značky, ověřených informací o spotřebě, údržbě a vlastnostech vozidla, navíc si vyberte také typ a vzhled auta, kterému dáváte přednost.

Co tankovat

U rozhodování, jaké auto si pořídíte, stojíte také před otázkou, zda si pořídit auto, které jezdí na benzín, naftu nebo na plyn. V dnešní době už navíc existují i elektromobily, které jsou šetrné k životnímu prostředí. Pokud jezdíte hlavně ve městě a kratší vzdálenosti, vyberte si auto, které jezdí na benzín. Pokud jezdíte delší vzdálenosti, tak se vyplatí palivo, kterým je nafta.

Servisy a prohlídky

Auto není levnou záležitostí, a tak je na místě řešit, kolik budou stát náhradní díly, zda si pořídit autoklíč s imobilizérem nebo řešit jiné zabezpečení auta, například alarmem, případně zámkem na volant. Co se týče servisování, tak nemusíte s autem vždy jet do autorizovaného servisu, vyzkoušet můžete servis v okolí, případně si nechat doporučit nový servis.

Tipy na spolehlivá auta

Mezi nejspolehlivější auta patří Renault Clio, Opel Corsa, Suzuki Swift, Ford Fiesta, Toyota Yaris nebo třeba Peugeot 207. Nejspolehlivější ojeté auto je Škoda Octavia.

Partner

Auto vrakoviště - databáze vrakovišť online

Bazar ojetých dodávek Gruber

Plechové disky a pneumatiky, i jako vyvážená kompletní kola připravené k obutí.

Vybírejte pneumatiky chytře. Test zimních pneumatik 2019

Reklamu na tomto webu zajišťuje MediaPartner.cz | Kontakt