AutoDesire

Stavební stroje a nákladní vozy: každý detail je důležitý


Stejně jako jakýkoliv jiný typ vozidla si také stavební stroje a nákladní vozidla žádají pravidelnou údržbu, která by měla zahrnovat všechny součásti, jež jsou náchylné k poškození nebo opotřebení. Pozornost si zaslouží také pneumatiky, které je třeba pravidelně kontrolovat.

Samozřejmě se to týká také pneumatik, jejichž dobrý stav je důležitý nejen z hlediska bezpečnosti. Pneumatiky mají zásadní vliv i na jízdní vlastnosti, proto právě v případě nákladních vozidel nebo třeba i autobusů není radno podcenit jejich výběr.

Parametry pneumatiky na nákladní vozy

Pneu na nákladní vůz se liší z hlediska toho, na jaké místo v rámci vozidla jsou určeny. Je proto zřejmé, že jiné parametry musí mít záběrová pneumatika, jiné požadavky jsou kladeny na pneumatiky na nápravě a podobně. Podstatným kritériem při výběru konkrétního modelu je rovněž zamýšlené použití, tedy charakter tras, na kterých budou pneumatiky nejčastěji používány. V případě nákladních vozidel naopak nehraje nijak zvláštní roli to, v jakém ročním období bude pneumatika používána.

Požadavky na pneumatiky pro zemědělské a stavební stroje

Trochu jiná je situace v souvislosti s pneumatikami určenými pro autobusy. Tyto pneu musí disponovat zejména zesílenými bočnicemi, aby se předešlo protržení pneumatiky při najetí na obrubník. Důraz na odolnost proti protržení je kladen také na pneumatiky na stavební stroje a zemědělské stroje, které se musí pohybovat v nerovném terénu s mnoha nejrůznějšími překážkami.

Potřebujete poradit s výběrem nejvhodnějších pneumatik pro vaše nákladní vozidlo, zemědělský nebo stavební stroj? Potřebné informace vám poskytne společnost Nekvinda, jež se specializuje na prodej kvalitních náhradních dílů a samozřejmě také pneumatik určených pro širokou škálu strojů a vozidel.

Partner

Auto vrakoviště - databáze vrakovišť online

Bazar ojetých dodávek Gruber

Plechové disky a pneumatiky, i jako vyvážená kompletní kola připravené k obutí.

Vybírejte pneumatiky chytře. Test zimních pneumatik 2019

Reklamu na tomto webu zajišťuje MediaPartner.cz | Kontakt