AutoDesire

Zetor oslavuje 75 let své existence. Traktory této značky jsou legendární


Česká značka zemědělské techniky Zetor v letošním roce oslavuje 75. výročí. První prototyp traktoru sice spatřil světlo světa v roce 1945, nicméně k prvním zákazníkům se traktory dostaly až o rok později. V roce 1946 získala značka Zetor i ochrannou známku.

Zetor odpovídá na požadavky doby, přičemž pod značkou vznikla celá řada unifikovaných řad a modelů zemědělské techniky. Traktory jsou takřka nesmrtelné, vydrží desítky let, stačí vyměnit náhradní díly Zetor a technika funguje i nadále.

Stručná historie traktorů Zetor

Výroba traktorů Z25 byla spuštěna v roce 1946, přičemž v průběhu následujících dvaceti let se jich zhotovilo na 160 000 kusů. V letech od 1960 do 1968 se objevily stroje unifikované řady I (známé také jako UŘ I).

Zetor je také značka, která jako první na světě přišla s bezpečnostními kabinami pro traktory, které se poprvé používaly v rámci unifikované řady II. Výroba UŘ II probíhala v letech od 1968 do 1991. Poté se na výslunní dostala unifikovaná řada III vyznačující se vysokou odolností a sílou.

Klíčovým rokem pro značku se stal rok 2002, protože odstartovala nová éra. Společnost přešla pod křídla firmy HTC INVESTMENTS a.s., a tím došlo k stabilizaci. Zetor se tak mohl pustit do dalšího vývoje a inovací. Postupně se začaly vyrábět řady jako Proxima, Major a Zetor Crystal.

V letech od 2017 do 2020 portfolio doplňují další traktory z řad Primo, Compax, Utilix a Hortus.

Kde koupit náhradní díly?

Pokud hledáte náhradní díly na traktory Zetor, najdete je ve specializovaném e-shopu Nekvinda-obchod.cz, kde jsou součástky rozdělené do přehledných kategorií. Seřadit si je můžete podle názvu i ceny. Zakoupíte zde vše od těsnění přes pružiny až po různé podložky. Sortiment je široký. V případě, že si nevíte rady s výběrem, personál vám poradí.

Partner

Auto vrakoviště - databáze vrakovišť online

Bazar ojetých dodávek Gruber

Plechové disky a pneumatiky, i jako vyvážená kompletní kola připravené k obutí.

Vybírejte pneumatiky chytře. Test zimních pneumatik 2019

Reklamu na tomto webu zajišťuje MediaPartner.cz | Kontakt