AutoDesire

Hennessey Venom GT


Malá automobilka Hennessey z amerického Texasu si očividně dala za cíl vyrábět jeden z nejrychlejších vozů na světě. Tomu plně odpovídá nový model VENOM GT, který se začne vyrábět už letos. Ovšem pokud chcete jeden získat, bude to více než složité. Podle všeho se totiž ročně vyrobí jen pět kusů tohoto vozu.

Podle samotné automobilky totiž trvá výroba jednoho vozu téměř šest měsíců. Samozřejmá je ruční výroba, takže se proces výroby opravdu protáhne. O to exkluzivnější ale tento vůz je, čehož si je vědoma i automobilka. Ta tak nasadila cenu hodně vysoko, kdy nový model stojí téměř osumnáct miliónů korun. Navíc skoro další půl milión zaplatíte, pokud si přejete pravostranné řízení.

Ptáte se, proč je příplatek za pravostranné řízení, když jde o americký vůz ? Protože o americký vůz nejde. Hennessey totiž využívá základ vozu Lotus Elise, který je britské výroby – tudíž je řízení umístěno na levé straně. Ovšem oproti Elise dostal Venom GT pořádnou porci síly navíc.

Motor je podélně usazen uprostřed vozu, konkrétně jde o vidlicový osmiválec o objemu 6.2 litru, který byl využit i například ve voze Corvette ZR1. Ovšem pohonná jednotka byla extrémně upravena, čímž výrobce docíli maximálního výkonu až neuvěřitelných 1200 koní a točivého momentu 1564 Nm (!).  Síla tomuto vozu tak opravdu nechybí, což dokazují i údaje o zrychlení.

Podle výrobce má totiž Hennessey Venom GT rychlejší čas při zrychlení z nuly na 200 mph (322 km/h) než Bugatti Veyron 16.4. To už něco vypovídá. Stokilometrovou rychlost zvládne Hennessey Venom GT  za 2.5 vteřiny, rychlostí 322 kilometrů za hodinu uhání už za 16 vteřin. To je o osm vteřin rychleji než Bugatti Veyron a téměř o dvě sekundy rychleji než Koenigsegg Agera R. Maximální rychlost je odhadována na 443 km/h.

Hennessey Venom GT

Partner

Auto vrakoviště - databáze vrakovišť online

Bazar ojetých dodávek Gruber

Plechové disky a pneumatiky, i jako vyvážená kompletní kola připravené k obutí.

Vybírejte pneumatiky chytře. Test zimních pneumatik 2019

Reklamu na tomto webu zajišťuje MediaPartner.cz | Kontakt