Další dárek k padesátému výročí založení automobilky si věnovala italská značka Lamborghini, když oficiálně představila otevřenou verzi supersportu Veneno. I bez střechy by tato střela měla zvládnout rychlost přes 350 km/h, což je něco neuvěřitelného.

Lamborghini Veneno Roadster je určen především na závodní dráhu, ovšem splňuje i veškeré předpisy pro provoz na silničních komunikacích. Další zajímavostí je fakt, že se jedná skutečně o otevřenou verzi, a to za každých podmínek. Auto totiž není vybaveno žádnou zatahovací střechou či jinou možností, jak se ukrýt před nepřízní počasí.

O pohon se bude starat dvanáctiválcový motor o objemu šesti a půl litru, který je odvozen od modelu Aventador. Výkon vozu by tak měl dosahovat až 750 koní. Veškerá síla je navíc distribuována na všechna čtyři kola skrze sedmistupňovou převodovku ISR, jež umožňuje výběr z pěti režimů řazení.

Z 0 na 100 km/h zvládne Lamborghini Veneno Roadster zrychlit za pouhé 2.9 vteřiny. Maximální rychlost je pak již zmiňovaných 355 km/h. Takových čísel bylo dosaženo díky velkému využití karbonu, který umožnil snížit hmotnost vozu až na pouhých 1490 kg. Výrazný podíl má také aerodynamika, která vytváří ohromný přítlak.

Lamborghini Veneno Roadster
[iframe width=“80%“ height=“350″ src=“http://i.netcarshow.com/ncs_show.swf?c=Lamborghini&m=2014-veneno_roadster“]

Předchozí článekVolkswagen Scirocco R
Další článekDodge Challenger Scat Package

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno