Aston Martin Vantage V8 S

Aston Martin v Ženevě představil také další model, konkrétně ostřejší Vantage, s označením S. Řadí se tak mezi Vantage V8 a Vantage V12, a to i co do výkonu. Navíc v článku i VIDEO
.

Design vozu je takovou kombinací modelu Vantage V8 a Vantage V12, kdy z každého vozu si vzalo Sko trošku. Z V12ctky je převtatý především předek vozu včetně nárazníku. Interiér je zabarven do kombinace dvou barev a je plně vybaven. Ve vozu nechybí audio systém Aston Martin, dvouzónová klimatizace či parkovací senzory.

VIDEO: První záběry vozu Aston Martin V8 Vantage S

Ve srovnání s Vantage V8 není příliš velký rozdíl ani pod kapotou, kde si mechanici Astonu jen trochu pohráli s vyladěním motoru, výsledkem je deset koní navíc oproti standartní V8čce. Atmosférický vidlicový osmiválec V8 Vantage S o objemu 4.7 litru tedy poskytuje vozu 436 koňských sil a točivý moment 490Nm.

Spolu s motorem pak pracuje další novinka oproti V8čce, jíž je sedmistupňová převodovka Shift II. Ta oproti starší, šestistupňové převodvce nabízí krom jednoho rychlostního stupně navíc i rychlejší řazení, a to až o 20%. Při režimu Sport je řazení ještě o něco více ostřejší. Maximální rychlost je 305km/h.

Vůz je také oproti standartní V8 vezi také lehčí. Samozřejmostí je pak také verze se sklápěcí střechou – Aston Martin V8 Vantage S Roadster.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *