AutoDesire

Acura NSX Concept


Úspěšný model NSX japonské automobilky Acura (respektive Honda) dostal konečně dústojného nástupce. Tím je Acura NSX Concept, který byl představen na autosalńu v Detroitu.

Původní model Honda NSX je přitom již starý přes dvacet let. Poprvé byl představen již v roce 1989, přičemž vyrábět se začal o rok později. Výroba trvala přes patnáct let, přičemž vůz prošel jediným faceliftem. Do roku 2005 se tak prodalo téměř dvacet tisíc kusů tohoto vozu.

Právě na tento vůz chce Honda navázat, kdy se bude tento supersport prodávat pod severoamerickou divizí Acura. Už design napovídá, že by tento vůz mohl uspět. Jednoduché, ale účelné a dravé linie vozu jistě zaujmou nejedno oko automobilového nadšence.

Pod kapotou pak bude pracovat vidlicový šestiválec VTEC uložený napříč. Zatím ovšem neznáme hodnoty výkonu ani točivého momentu tohoto motoru. Ovšem jasné je, že Acura NSX Concept dostane novou dvojspojkovou sedmistupňovou převodovku. Navíc bude vůz vybaven pohonem všech čtyř kol, který bude zajišťovat systém Sport Hybrid SH-AWD.

Acura NSX Concept

Partner

Auto vrakoviště - databáze vrakovišť online

Bazar ojetých dodávek Gruber

Plechové disky a pneumatiky, i jako vyvážená kompletní kola připravené k obutí.

Vybírejte pneumatiky chytře. Test zimních pneumatik 2019

Reklamu na tomto webu zajišťuje MediaPartner.cz | Kontakt