AutoDesire

Volvo S60 Polestar Koncept


Švédská automobilka Volvo ve spolupráci s přidruženou tunerskou firmou Polestar směřuje k tomu, aby se velmi ostrý sedan S60 Polestar opravdu dostal do výroby. Ačkoliv zatím existuje jediný exemplář, námluvy vypadají slibně, takže se brzy možná dočkáme sériové výroby.

Poprvé byl koncept Volvo S60 Polestar předtaven již zhruba před měsícem. Ovšem vůz sklidil hodně pozitivních reakcí, čímž zavrtal brouka do hlavy vedení Volva. Před pár dny se pak generální ředitel Volvo UK pro časopis AutoCar vyzpovídal, že diskuse mezi Volvem a firmou Polestar jsou na dobré cestě. Pojďme si tedy blíže představit tento vůz.

Nejprve tedy firma Polestar. Ta se mimojiné stará o vývoj vozů Volvo pro závody cestovních vozů. Své zkušenosti tak nyní využila i při vývoji tohoto sedanu. Oproti klasické S60 je tento koncept o 3cm nižší, disponuje většími rozchody a také rozšířenou karosérií. Samozřejmostí je pak sportovní vzhled pilovaný i ve vzduchovém tunelu pro dokonalou aerodynamiku vozu.

Pod kapotou konceptu Volvo S60 Polestar pak pracuje třílitrový přeplňovaný řadový šestiválec. Ten je sice k dispozici i u základní verze vozu, ovšem pro tento koncept byl firmou Polestar upraven, když dostal nové turbodmychadlo, upravené sání či nový výfukový systém. Po těchto úpravách tak disponuje výkonem 508 koňských sil. S tím spolupracuje šestistupňová manuální převodovka s pohonem všech čtyř kol čtvrté generace.

Díky tomu zvládne Volvo S60 Polestar stokilometrovou rychlost pod čtyři vteřiny a může jet přes 300km/h, což už jsou slušná čísla. Ve Švédsku tak patrně roste zajímavá konkurence pro bavorskou M3 či Audi RS4.

Volvo S60 Polestar Concept

Více o vozech budoucnosti – neboli konceptech se dočtete na novém magazínu Koncepty.eu, který se zaměřuje především na prototypy a nové koncepty automobilů.

Partner

Auto vrakoviště - databáze vrakovišť online

Bazar ojetých dodávek Gruber

Plechové disky a pneumatiky, i jako vyvážená kompletní kola připravené k obutí.

Vybírejte pneumatiky chytře. Test zimních pneumatik 2019

Reklamu na tomto webu zajišťuje MediaPartner.cz | Kontakt