NovinkyAston Martin AM 310 Vanquish

Aston Martin AM 310 Vanquish

-

Britský výrobce superluxusních automobilů Aston Martin se konečně odhodlal, a zveřejnil více informací o novém modelu AM310 Vanquish. Navíc uvolnil i několik fotografií a krátké video představující nový vůz.

Vzhledem nový Vanquish nezapře své předky z dílny Aston Martin, nicméně jde vidět i několik novinek na voze. Celkově vychází z dříve představeného konceptu AM310, takže design vlastně splnil očekávání. Nejpodobnější je tak Vanqusih s vrcholným modelem Aston Martin One77, přičemž zadní světla jsou téměř totožná.

Aston Martin AM 310 Vanquish
[iframe width=“80%“ height=“350″ src=“http://www.youtube.com/embed/jEXQA-eMolQ“]

Jak řekl generální ředitel automobilky Aston Martin, Dr. Ulrich Bez: „Aston Martin AM310 Vanquish je vyjádřením dokonalosti designu, perfektního dílenského zpracování a technické invence. Vůz tak nabízí čiré vzrušení za volantem bez jakýchkoliv kompromisů.“. Podle vyjádření je také jasné, že název odkazuje na slavný model AM V12 Vanquish, který výrazně uspěl na trhu luxusních cestovních vozů a získal pro automobilku Aston Martin velkou reputaci.

Poháněn bude nový Vanquish šestilitrovým dvanáctiválcem, který disponuje výkonem až 573 koňských sil a maximem točivého momentu 620Nm při 5500 otáčkách za minutu. S hnanou nápravou je motor spojen skrze šestistupňovou převodovku Touchtronic 2. Navíc tento vůz disponuje již v základní výbavě systémem Launch Control.

Co se výkonu týče, zrychlení z nuly na sto kilometrů za hodinu zvládne za 4.1 vteřiny, což je o dvě desetiny vteřiny lepší než model DBS. Ovšem v maximální rychlosti zas panuje model DBS, který zvládne překonat i třistakilometrovou rychlost, zatímco AM310 Vanquish zvládne „jen“ 295 km/h.

Ovšem opět v porovnání s modelem DBS vyhrává nový Vanquish při srovnání zavazadlového prostoru, který pojme až 368 litru, což je téměř o 60% více než DBS. Vanquish se tak hodí i na delší cestování, kdy je třeba více zavazadel. Navíc si zákazník může vybrat provedení vozu, tedy zdali půjde o čtyřmístný či jen dvoumístný vůz.

Cena vozu je stanovena na necelých 200 tisíc liber, což v přepočtu znamená přibližně šest miliónů korun. Vyrábět by se měl ještě letos, přičemž britští a evropští zákazníci se na vůz můžou těšit ještě před koncem tohoto roku.

Podle generálního ředitele Dr. Beze je Aston Martin silnější, než kdykoliv předtím. Navíc Aston Martin oslaví již příští rok 100. výročí od založení automobilky. A tento vůz má být jen signálem pro počátek oslav kulatého výročí.

Aston Martin AM 310 Vanquish
[iframe width=“80%“ height=“350″ src=“http://i.netcarshow.com/ncs_show.swf?c=Aston_Martin&m=2013-AM_310_Vanquish“]

Více o sportovních vozech se dočtete na novém magazínu Sporťáky.eu, který se zaměřuje především na tyto vozy.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Pořiďte si investiční zlato s kinegramem

Chystáte se investovat do zlata? Pak by vás mohly zajímat investiční slitky od švýcarské rafinérie Argor-Heraeus. Všechny své slitky...

Výkup aut Ostrava a Karviná je teď s penězi na ruku

Chcete prodat automobil, ale nedaří se vám? Autobazary nejeví o automobily od jednotlivců zájem a prodej přes online autobazary...

Galavečer Moto Gala Night, který oslavuje motorsport, se vrací do Prahy!

Sotva skončil první ročník galavečera Moto Gala Night, organizátoři začali pracovat na ročníku druhém. Není se čemu divit -...

Jak fungují klimakompresory a proč jsou důležité pro vaše auto?

Klimatizace je v moderních automobilech nedílnou součástí pohodlné jízdy. Za správným chladícím účinkem klimatizace stojí klimakompresor, který je klíčovým...
- Advertisement -spot_img

Půjčovna sportovních aut: dokonalý dárek pro vašeho miláčka!

Cože, to mu mám koupit vozový park, aby měl vlastní půjčovnu? Né! Tak jsme to nemysleli přece. Nechceme, aby...

Co zařídit při koupi nového auta

Pořízení nového vozu bývá pro řidiče spojeno s příjemnými pocity a první jízda za novým volantem se zpravidla nezapomíná....

Pořiďte si investiční zlato s kinegramem

Chystáte se investovat do zlata? Pak by vás mohly...

Výkup aut Ostrava a Karviná je teď s penězi na ruku

Chcete prodat automobil, ale nedaří se vám? Autobazary nejeví...