AutoDesire

Aston Martin Vanquish Volante (2014)


Poté, co Aston Martin představil nový Vanquish, tehdy ještě jako projekt AM310, se dalo jaksi očekávat, že jednou přijde i kabrio. Samozřejmě nikdo nečekal, že by Aston představil kabrio v zimě, tak jsme si museli počkat. Nicméně čekaní se vyplatilo, pojďme si jej tedy představit – Aston Martin Vanquish Volante.

Plátěná střecha se dokáže složit či natáhnout i za jízdy během 14 vteřin, přičemž vůbec nezasahuje do zavazadlového prostoru, i když ten čítá jen 279 litrů. Sama automobilka se pak chlubí, že Aston Martin Vanquish Volante je vůbec nejtužším otevřeným vozem. Je fakt, že i bez střechy váží jen o 9 kg méně, než klasický model.

K pohonu tak může pohodlně sloužit stávající motor, tedy atmosférický vidlicový dvanáctiválec o objemu 6 litrů, který disponuje výkonem až 573 koní a maximem točivého momentu 620 Nm. Výkon je pak přenášen skrze šestistupňovou automatickou převodovku Touchtronic na zadní nápravu.

Vůz si stále udržel uspořádání 2+2, tudíž se nejedná o klasický roadster. Přesto, pokud Vám někdo nabídne svezení na zadních sedačkách, radši zdvořile odmítněte, protože na nohy opravdu moc místa není.

Vůz by měl přijít na trh ještě před koncem letošního roku, přičemž jeho cena by měla lehce přesáhnout hranici šesti miliónů korun.

Aston Martin Vanquish Volante (2014)

Partner

Auto vrakoviště - databáze vrakovišť online

Bazar ojetých dodávek Gruber

Plechové disky a pneumatiky, i jako vyvážená kompletní kola připravené k obutí.

Vybírejte pneumatiky chytře. Test zimních pneumatik 2019

Reklamu na tomto webu zajišťuje MediaPartner.cz | Kontakt