Bavorská automobilka BMW před dvěma lety na Frankfurtském autosalónu představila koncept sportovního vozu s hybridním pohonem. Nyní, o dva roky později na stejném místě, představila BMW rovnou celou značku – „i“. Hlavním modelem této modelové řady by měl být vůz BMW i8, který by se měl začít prodávat již v roce 2014.

V zadní části vozu je umístěn benzínový tříválec o objemu 1.5 litru, který je mimojiné vybaven i turbodmychadlem. Přitom v původním modelu se mělo jednat o naftový motor, nicméně vznětový agregát byl nahrazen spalovacím. Ten bude disponovat výkonem 164kW, přičemž elektromotor umístěný vpředu s výkonem 96kW bude zajišťovat maximální točivý moment již od nulových otáček.

Díky rychlému nástupu výkonu elektromotoru dokáže BMW i8 zrychlit na stokilometrovou rychlost za 4.6 vteřiny. Maximální rychlost je poté 250 km/h. Vůz je modelován s přísným dohledem na aerodynamiku, přičemž první koncept měl součinitel aerodynamického odporu jen 0.22

Čistě na elektrický pohon by měl být dojezd vozu kolem pětatřiceti kilometrů. Odhadovaná cena při počátku prodeje se odhaduje na čtyři milióny korun.

BMW i8 – hybridní supersport

Předchozí článekZávodník s ohněm v patách.
Další článekNebojácný vrabec

1 komentář

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno