Mnoho řidičů z Vás jistě tento problém již řešilo. Oční lékař stanoví diagnózu, po které nesmíte bez brýlí či čoček usednout za volant, aniž byste porušovali zákon. Proto je třeba tuto otázku řešit.

Máme tedy dvě cesty, jak tento problém vyřešit – buďto používat brýle nebo kontaktní čočky. Je ovšem nutné vědět, jestli jsou pro Vás obě možnosti nutné. To zjistíte na řidičském průkazu, kde je jasně napsáno, zdali můžete používat jen brýle, čočky, nebo obě varianty.

První možností jsou tedy brýle. Ovšem ty nejsou pro řízení zrovna nejvhodnější. Prvním problémem brýlí jsou obroučky. Ty totiž, ač si to možná neuvědomujete, zmenšuje Váš zorný úhel. Výrazně je pak tedy omezeno Vaše periferní vidění, což je u řízení motorového vozidla velice nepříjemná skutečnost. Další nevýhodou brýlí je fakt, že nepokryjí celý obraz, ale jen ten, procházející přes sklo brýlí. Navíc v létě se brýle mohou mlžit.

Kontaktní čočky jsou tedy příjemnějším řešením zrakového problému za volantem. Navíc dnes jsou kontaktní čočky levné, takže nemusíte se bát vysokých výdajů.

Další výhodou čoček je jejich dostupnost, jelikož lze využít buďto nákupu přes internetový obchod, nebo přímo v kamenném obchodě, takže můžete koupit například přímo kontaktní čočky v Praze.

Předchozí článekAcura NSX Concept
Další článekJak vybrat autoškolu v Olomouci

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno