AutoDesire

Audi z bazaru. Nemůže být kradené?


Automobily značky Audi se v naší kotlině těší již dlouhou dobu nemalé oblibě. Zvláště univerzální model A4, držící se téměř dvě desetiletí na předních příčkách žebříčku prodejů, se dá označit za pravou stálici mezi vozy pro úspěšné. „Audiny“ se však mohou pochlubit ještě jedním, ne tak optimistickým prvenstvím – patří totiž mezi favority i mezi zloději aut.

Za první polovinu roku 2012 bylo podle statistik Policie ČR uskutečněno vloupání do více než 14 tisíc vozů. Dalších toho téměř pět a půl tisíce těchto vozů bylo majitelům ukradeno (viz http://www.policie.cz/clanek/statisticke-prehledy-kriminality-za-rok-2012.aspx). Právě vozy Audi spolu s Volkswageny se přitom pravidelně umisťují na předních příčkách nejčastěji kradených vozů v České republice. A může se Vám klidně stát, že když vyrazíte do autobazaru pro ojeté Audi A4, bazar Vám nabídne kradené auto z druhé ruky, aniž by o tom věděl.

Výrobci aut se sice snaží instalovat do vyráběných modelů co nejlepší zabezpečení proti krádeži, často se však zdá, že zloději jsou o krok napřed. Doba vloupání do některých aut se pohybuje pouze v řádu pár desítek sekund. Aby výrobci aut zjistili, jak se jejich zámek ubrání profesionální zlodějíčkovi, najímají výrobci testery zámků právě z řad bývalých zlodějů.

Podobný test probíhá každoročně také pod hlavičkou British Insurance Vehicle Security Awards. V loňském roce zaujaly vozy pod značkou Audi první místo hned v pěti kategoriích ze čtrnácti, kategorii luxusnějších sedanů vyhrála právě oblíbená „áčtyřka“. Všechny výsledky testu naleznete na oficiální webové stránce pořadatele ocenění (http://www.thatcham.org/events/events_v.jsp?event=29&year=2011).

I když Vás tedy v první řadě zajímá cena, spotřeba a objem motoru, mnohem důležitější je ujistit se, že nekupujete jeden z mnoha ukradených kousků, které na černém trhu s auty cirkulují. Vcelku slušnou záruku Vám v tomto ohledu poskytnou autobazary, které převážnou většinu aut v nabídce mají ve svém vlastnictví a nejsou pouze zprostředkovateli obchodu (na podobném principu funguje v ČR například AutoESA).

Není třeba bát se nákupu ojetých aut, je pouze nutné vybrat si kvalitní a důvěryhodný autobazar. Koneckonců, auto si rozhodně nekupujeme každý týden a nějakou dobu by nám mělo vydržet. Náhradní díly na Audi můžete výhodně nakoupit na vrakovištích Audi.

Partner

Auto vrakoviště - databáze vrakovišť online

Bazar ojetých dodávek Gruber

Plechové disky a pneumatiky, i jako vyvážená kompletní kola připravené k obutí.

Vybírejte pneumatiky chytře. Test zimních pneumatik 2019

Reklamu na tomto webu zajišťuje MediaPartner.cz | Kontakt