AutoDesire

Audi RS6 Avant


Už i Audi postihla nutnost snižovat emise a tím i objemy motorů. Nyní se to dotklo sportovního superkombi RS6 Avant. Předchozí generace se mohla pyšnit pětilitrovým desetiválcem, ovšem ten je již ve spárech minulosti.

Nová generace Audi RS6 Avant bude totiž poháněna o litr chudším osmiválcem, který dostal označení V8 4,0 TFSI. Motor spolupracuje hned se dvěma turbodmychadly. Ačkoliv hrubá síla klesla o necelých dvacet koní na současných 560, točivý moment se vyšvihl o celých 50 Nm nahoru. Díky tomu nyní motor dává maximální výkon při 5700-6700 otáčkách za minutu a točivý moment 700 Nm již od 1750 otáček za minutu. Veškerý výkon je samozřejmě přenášen na všechna čtyři kola, a to za pomocí osmistupňové automatické převodovky.

Díky tomu zvládne Audi RS6 Avant maximální rychlost až 305 km/h. Zrychlit na sto kilometrovou rychlost zvládne dokonce pod čtyři vteřiny, což je na velké kombi něco neskutečného. Výrazného zrychlení oproti předchozí generaci, která stovku zvládla za 4.6 vteřiny se dosáhlo i díky téměř metráku váhy, o který je nová generace lehčí.

Audi RS6 Avant

Partner

Auto vrakoviště - databáze vrakovišť online

Bazar ojetých dodávek Gruber

Plechové disky a pneumatiky, i jako vyvážená kompletní kola připravené k obutí.

Vybírejte pneumatiky chytře. Test zimních pneumatik 2019

Reklamu na tomto webu zajišťuje MediaPartner.cz | Kontakt