AutoDesire

Audi TT ultra quattro Concept (2013)


Stejně jako Škoda představila u rakouského jezera Wörthersee svůj sportovní Rapid, představila německá Audi koncept nového modelu TT. Jedná se vlastně spíše o úpravu stávajícího modelu TT, který něco dostal, a naopak něco mu bylo sebráno.

Cože? Tak abychom upřesnili. Ubráno bylo Audi TT především na váze, a to tak, že dosti extrémně. Oproti stávajícímu modelu totiž Audi TT ultra quattro váží o tři metráky méně, což už je pořádná váha. Naopak přidáno bylo na výkonu, kdy současný dvoulitrový benzínový motor TFSI byl naladěn na maximální výkon až 310 koní, když maximum točivého momentu 400Nm dosahuje již od 1900 otáček za minutu. Audi TT ultra quattro se může pochlubit parádním poměrem váha/výkon, který je 3.6 kg na koně.

Ve spolupráci se šestistupňovou převodovkou tak dokáže TT zrychlit na stokilometrovou rychlost za 4.2 vteřiny a bude zrychlovat dále až na maximální rychlost 280 km/h.

Na první pohled není skoro k rozeznání, že právě toto TT má takové neuvěřitelné čísla, ale totálně odlehčená karoserie a využití uhlíkových vláken dokázalo snížit váhu opravdu masivně, takže auto jede daleko lépe.

Audi TT ultra quattro Concept (2013)

Partner

Auto vrakoviště - databáze vrakovišť online

Bazar ojetých dodávek Gruber

Plechové disky a pneumatiky, i jako vyvážená kompletní kola připravené k obutí.

Vybírejte pneumatiky chytře. Test zimních pneumatik 2019

Reklamu na tomto webu zajišťuje MediaPartner.cz | Kontakt