AutoDesire

Nová „Qvéčka“ na obzoru. Audi chystá velké věci!


Milovníci čtyř kruhů mohou skákat radostí, německá automobilka Audi oficiálně potvrdila, že do řady Q přibydou dva nové SUV. Oba se budou vyrábět ve střední Evropě – menší Q4 v Maďarsku a větší Q8 na Slovensku.

Bratislava a maďarský Györ (česky Ráb) jsou od sebe vzdáleny pouhých 80 kilometrů. A zatímco v Maďarsku již Audi továrnu má, ve slovenské metropoli zatím vyrábí pouze Volkswagen. Koncept většího SUV Q8 byl představen na letošním autosalonu v Ženevě a jeho produkce začne v roce 2018. Menší Q4 pak v roce 2019.

Tip: O novinkách ze světa automobilů informuje magazín motocars.cz.

Pikantní zajímavostí ze světa automobilů je, že Audi vyhrálo boj o označení Q4 s italskou automobilkou Alfa Romeo, respektive s koncernem Fiat – Chrysler. Spor se nakonec vyřešil a německý rival práva na užití získal.

autodesire-cz_motocars_cz_01

Velká SUV se na Slovensku vyrábí již 12 let. Konkrétně model Q7, který je v současnosti největším zástupcem flotily. Nové SUV vyšší třídy ve stylu kupé Audi Q8 půjde v mnoha směrech o kus dál. S úctyhodnou vnější délkou 5,02 m bude na silnici nepřehlédnutelné. Kombinace nebývale prostorného interiéru, špičkových jízdních asistentů a informačního systému přiláká spoustu zájemců napříč všemi světovými trhy.

Tip: Víte o tom, že za „dieselgate softwarem“ stáli lidé z AUDI?

Nedílnou součástí nabídky bude také plug-in hybrid a verze RS. V současné době se ve verzi RS vyrábí pouze model Q3. Ostré Q7 a Q8 budou přímou konkurencí pro Mercedes-AMG GLE63, BMW X5M a X6M. V útrobách sportovních SUV by mohl dřímat 4,8litrový osmiválec o výkonu 600 koní známý z Porsche Cayenne Turbo a Turbo S.

SUV Q4  bude ve stejném stylu, ale oficiální podobu ještě automobilka neodtajnila. Logicky však půjde spíše o kompaktnější model, který se zařadí mezi vozy Q3 a Q5. V Maďarsku se mimochodem bude od roku 2018 vyrábět i druhá generace Q3 – ta první sjížděla z výrobní linky v katalánském Martorellu.

Zdroj fotografií: náhledová, Audi Q4,

Partner

Auto vrakoviště - databáze vrakovišť online

Bazar ojetých dodávek Gruber

Plechové disky a pneumatiky, i jako vyvážená kompletní kola připravené k obutí.

Vybírejte pneumatiky chytře. Test zimních pneumatik 2019

Reklamu na tomto webu zajišťuje MediaPartner.cz | Kontakt