KonceptyNová „Qvéčka“ na obzoru. Audi chystá velké věci!

Nová „Qvéčka“ na obzoru. Audi chystá velké věci!

-

Milovníci čtyř kruhů mohou skákat radostí, německá automobilka Audi oficiálně potvrdila, že do řady Q přibydou dva nové SUV. Oba se budou vyrábět ve střední Evropě – menší Q4 v Maďarsku a větší Q8 na Slovensku.

Bratislava a maďarský Györ (česky Ráb) jsou od sebe vzdáleny pouhých 80 kilometrů. A zatímco v Maďarsku již Audi továrnu má, ve slovenské metropoli zatím vyrábí pouze Volkswagen. Koncept většího SUV Q8 byl představen na letošním autosalonu v Ženevě a jeho produkce začne v roce 2018. Menší Q4 pak v roce 2019.

Tip: O novinkách ze světa automobilů informuje magazín motocars.cz.

Pikantní zajímavostí ze světa automobilů je, že Audi vyhrálo boj o označení Q4 s italskou automobilkou Alfa Romeo, respektive s koncernem Fiat – Chrysler. Spor se nakonec vyřešil a německý rival práva na užití získal.

autodesire-cz_motocars_cz_01

Velká SUV se na Slovensku vyrábí již 12 let. Konkrétně model Q7, který je v současnosti největším zástupcem flotily. Nové SUV vyšší třídy ve stylu kupé Audi Q8 půjde v mnoha směrech o kus dál. S úctyhodnou vnější délkou 5,02 m bude na silnici nepřehlédnutelné. Kombinace nebývale prostorného interiéru, špičkových jízdních asistentů a informačního systému přiláká spoustu zájemců napříč všemi světovými trhy.

Tip: Víte o tom, že za „dieselgate softwarem“ stáli lidé z AUDI?

Nedílnou součástí nabídky bude také plug-in hybrid a verze RS. V současné době se ve verzi RS vyrábí pouze model Q3. Ostré Q7 a Q8 budou přímou konkurencí pro Mercedes-AMG GLE63, BMW X5M a X6M. V útrobách sportovních SUV by mohl dřímat 4,8litrový osmiválec o výkonu 600 koní známý z Porsche Cayenne Turbo a Turbo S.

SUV Q4  bude ve stejném stylu, ale oficiální podobu ještě automobilka neodtajnila. Logicky však půjde spíše o kompaktnější model, který se zařadí mezi vozy Q3 a Q5. V Maďarsku se mimochodem bude od roku 2018 vyrábět i druhá generace Q3 – ta první sjížděla z výrobní linky v katalánském Martorellu.

Zdroj fotografií: náhledová, Audi Q4,

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Sluneční clony do auta

Sluneční paprsky v létě nabírají na síle a při jízdě autem dokáží být pořádně nepříjemné. Vatovou chvíli přichází na řadu...

Čeká vaše auto oprava? Vybavte ho kvalitními díly

Nezáleží na tom, jaký typ, značku nebo provedení vozu preferujete, jedno je totiž naprosto jasné. Co mu dáte, to...

Na koho se může autoservis obrátit, když chce pomoci s odpady?

Řešíte ve svém autoservisu odpadové hospodářství správně? Vyhovět liteře zákona není vždy snadné, protože povinností je celá řada a...

Máte prasklinu na čelním skle auta? Poradíme vám, jak ji opravit svépomocí

Součástí vlastnictví vozidla jsou i jeho neustálé opravy a pravidelná údržba. Mezi mnoha dalšími problémy se může stát neštěstí...
- Advertisement -spot_img

Havarijní pojištění pro řidiče přestává být atraktivní, neví základní fakta

Řidiči se k havarijnímu pojištění většinou staví dvěma způsoby. Buď jej považují za zcela nezbytné, nebo za zcela zbytečné....

Autokosmetika pro péči před zimou

Aby péče o auto byla opravdu pečlivá, je potřeba věnovat svému autu chvilku času. Pořádně jej umýt a nanést...

Sluneční clony do auta

Sluneční paprsky v létě nabírají na síle a při jízdě...

Čeká vaše auto oprava? Vybavte ho kvalitními díly

Nezáleží na tom, jaký typ, značku nebo provedení vozu...