KonceptyNová „Qvéčka“ na obzoru. Audi chystá velké věci!

Nová „Qvéčka“ na obzoru. Audi chystá velké věci!

-

Milovníci čtyř kruhů mohou skákat radostí, německá automobilka Audi oficiálně potvrdila, že do řady Q přibydou dva nové SUV. Oba se budou vyrábět ve střední Evropě – menší Q4 v Maďarsku a větší Q8 na Slovensku.

Bratislava a maďarský Györ (česky Ráb) jsou od sebe vzdáleny pouhých 80 kilometrů. A zatímco v Maďarsku již Audi továrnu má, ve slovenské metropoli zatím vyrábí pouze Volkswagen. Koncept většího SUV Q8 byl představen na letošním autosalonu v Ženevě a jeho produkce začne v roce 2018. Menší Q4 pak v roce 2019.

Tip: O novinkách ze světa automobilů informuje magazín motocars.cz.

Pikantní zajímavostí ze světa automobilů je, že Audi vyhrálo boj o označení Q4 s italskou automobilkou Alfa Romeo, respektive s koncernem Fiat – Chrysler. Spor se nakonec vyřešil a německý rival práva na užití získal.

autodesire-cz_motocars_cz_01

Velká SUV se na Slovensku vyrábí již 12 let. Konkrétně model Q7, který je v současnosti největším zástupcem flotily. Nové SUV vyšší třídy ve stylu kupé Audi Q8 půjde v mnoha směrech o kus dál. S úctyhodnou vnější délkou 5,02 m bude na silnici nepřehlédnutelné. Kombinace nebývale prostorného interiéru, špičkových jízdních asistentů a informačního systému přiláká spoustu zájemců napříč všemi světovými trhy.

Tip: Víte o tom, že za „dieselgate softwarem“ stáli lidé z AUDI?

Nedílnou součástí nabídky bude také plug-in hybrid a verze RS. V současné době se ve verzi RS vyrábí pouze model Q3. Ostré Q7 a Q8 budou přímou konkurencí pro Mercedes-AMG GLE63, BMW X5M a X6M. V útrobách sportovních SUV by mohl dřímat 4,8litrový osmiválec o výkonu 600 koní známý z Porsche Cayenne Turbo a Turbo S.

SUV Q4  bude ve stejném stylu, ale oficiální podobu ještě automobilka neodtajnila. Logicky však půjde spíše o kompaktnější model, který se zařadí mezi vozy Q3 a Q5. V Maďarsku se mimochodem bude od roku 2018 vyrábět i druhá generace Q3 – ta první sjížděla z výrobní linky v katalánském Martorellu.

Zdroj fotografií: náhledová, Audi Q4,

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Galavečer Moto Gala Night, který oslavuje motorsport, se vrací do Prahy!

Sotva skončil první ročník galavečera Moto Gala Night, organizátoři začali pracovat na ročníku druhém. Není se čemu divit -...

Jak fungují klimakompresory a proč jsou důležité pro vaše auto?

Klimatizace je v moderních automobilech nedílnou součástí pohodlné jízdy. Za správným chladícím účinkem klimatizace stojí klimakompresor, který je klíčovým...

Půjčovna sportovních aut: dokonalý dárek pro vašeho miláčka!

Cože, to mu mám koupit vozový park, aby měl vlastní půjčovnu? Né! Tak jsme to nemysleli přece. Nechceme, aby...

Co zařídit při koupi nového auta

Pořízení nového vozu bývá pro řidiče spojeno s příjemnými pocity a první jízda za novým volantem se zpravidla nezapomíná....
- Advertisement -spot_img

Kouknu a vidím, aneb jak daleko je vidět před kapotu

Výhled z auta je pro řidiče důležitým aspektem k tomu, aby se mohl na silnicích pohybovat bezpečně. Často chybně domnívanou předností...

Jak opravit promáčkliny karoserie? S metodou PDR se jich zbavíte rychle, efektivně a šetrně

Auto je vizitkou každého řidiče. Jak se o něj staráte, kolik péče mu věnujete a jak často jej čistíte,...

Galavečer Moto Gala Night, který oslavuje motorsport, se vrací do Prahy!

Sotva skončil první ročník galavečera Moto Gala Night, organizátoři...

Jak fungují klimakompresory a proč jsou důležité pro vaše auto?

Klimatizace je v moderních automobilech nedílnou součástí pohodlné jízdy....