AutoDesire

McLaren X-1


Pebble Beach Concours d’Elegance v kalifornském Monterey si může připsat další skvost, který zde byl představen světu. Populární akci automobilové elegance totiž využila britská automobilka McLaren k tomu, aby světu poprvé oficiálně ukázala model McLaren X-1. A co je na tomto voze tak speciálního? Pro začátek třeba jen to, že bude vyroben jediný exemplář.

McLaren X-1 již na první pohled upoutá některými retro prvky, které spolu s brilantní technikou a aerodynamickým vzhledem tvoří jedinečný automobil. O design se postaral Korejec Hong Yeo, jenž vyhrál soutěž o nejlepší design vozu. V dílnách McLarenu poté jen doladili design a přidali mu určité nutné úpravy a vůz byl na světě.

O vznik automobilu se zasloužila divize MSO (McLaren Special Operations), jenž se také stará o testování automobilu na okruhu. A proč bude vyroben jediný kus? „Jde o speciální požadavek zámožného klienta, jenž má ve své sbírce již McLaren F1, Mercedes-Benz SLR McLaren a teď i MP4-12C, přičemž by chtěl mít ve své garáží i něco jedinečného.“ I proto automobilka McLaren požadavku vyhověla a výsledkem je právě model X-1.

Automobil má stejný technologický základ jako seriový model MP4-12C, tedy pod kapotou pracuje vidlicový osmiválec o objemu 3.8 litrů, který disponuje výkonem až 625 koňských sil a maximem točivého momentu až 600Nm.

Cena tohoto jedinečného exponátu není známa, ovšem každý si může domyslet, že bude opravdu vysoká. Vůz ovšem vlastní i homologaci, takže přestože bude jediný na světě, bezproblémů může vyrazit na cestu.

McLaren X-1

Partner

Auto vrakoviště - databáze vrakovišť online

Bazar ojetých dodávek Gruber

Plechové disky a pneumatiky, i jako vyvážená kompletní kola připravené k obutí.

Vybírejte pneumatiky chytře. Test zimních pneumatik 2019

Reklamu na tomto webu zajišťuje MediaPartner.cz | Kontakt