AutoDesire

McLaren 12C Can-Am Edition koncept


Letošní akce v kalifornském Monterey – Pebble Beach Concours d’Elegance, přinesla hned několik novinek. Jednou z nich je i přímo na zakázku vyrobený vůz McLaren X-1, ovšem o tom se dočtete až za pár dní. Dnes se zaměříme na další vůz z dílny britské automobilky, konkrétně na koncept McLaren MP4-12C Can-Am Edition.

McLaren tak představuje další verzi svého luxusního sportovního modelu MP4-12C, jenž si rychle získal obrovskou popularitu. Základem pro tento upravený model je závodní verze MP4-12C GT3, jenž si už odbyla svou premiéru i na závodních okruzích.

Oproti GT3 dostal tento koncept nové přední i zadní nárazníky a byl podstatně snížen. Výsledkem je o 30% vyšší přítlak vozu.
O výkon se pak stará vidlicový osmiválec o objemu 3.8 litru, tedy poměrně malý motor. Ten ovšem díky upravenému softwaru řídicí jednotky a vylepšenému chladicímu systému disponuje výkonem až 630 koní. To je o 30 koní více než sériový model a o 130 koní více než model GT3.

Navíc model MP4-12C Can-Am Edition je téměř o 100 kilogramů lehčí než jeho sériový bratr. Úspora váhy je zajištěna především díky použitým kompozitním materiálům a také skromně vybavenému interiéru, který je určen opravdu jen na závodní okruh. Jedinou vymožeností je klimatizace, jenž zpříjemní závodníkovi život.

McLaren 12C Can-Am Edition koncept

Partner

Auto vrakoviště - databáze vrakovišť online

Bazar ojetých dodávek Gruber

Plechové disky a pneumatiky, i jako vyvážená kompletní kola připravené k obutí.

Vybírejte pneumatiky chytře. Test zimních pneumatik 2019

Reklamu na tomto webu zajišťuje MediaPartner.cz | Kontakt