AutoDesire

McLaren P1 koncept


Britská automobilka McLaren, která v současné době vyrábí jen model MP4-12C ve dvou provedeních se na pařížském autosalónu vytáhla s konceptem nového hypersportu. Ten by se měl začít prodávat již příští rok, ačkoliv zatím sám výrobce příliš informací k tomuto vozu nezveřejnil.

Co je zatím jisté je fakt, že nový McLaren P1 bude výkonově nad stávajícím modelem MP4-12C. To už samo o sobě znamená velmi vysoké cíle pro tento vůz.

Podle samotného výrobce by se mělo jednat o nejdokonalejší supersport, který byl kdy vyroben. Nejen po stránce výkonu, ale i po stránce řízení a pohodlí by měl konkurenci převyšovat. Proto se přímo nabízí srovnání s modelem McLaren F1, který při svém uvedení také znamenal téměř revoluci mezi supersporty.

Poprvé by se měl model P1 na trh dostat v příštím roce, McLaren ovšem zatím nezveřejnil další techincké parametry vozu. Spekuluje se tak o stejném motoru, jakým je osazován model MP4-12C, tedy osmiválec 3.8 litru s dvěma turby, který by ovšem měl by být naladěn až na 800 koní.

Navíc by měl být vůz vybaven systémem KERS, který dokáže na krátkou dobu zvýšit výkon až o téměř 150 koní. Jakmile se naskytne více informací, určitě se zde dočtete technické specifikace tohoto vozu.

Mercedes-Benz SLS AMG GT3 45th Anniversary

Partner

Auto vrakoviště - databáze vrakovišť online

Bazar ojetých dodávek Gruber

Plechové disky a pneumatiky, i jako vyvážená kompletní kola připravené k obutí.

Vybírejte pneumatiky chytře. Test zimních pneumatik 2019

Reklamu na tomto webu zajišťuje MediaPartner.cz | Kontakt