AutoDesire

Praktická výbava na auto


Auto není jen prostředek pro vás, ale mělo by zvládnout uvést také všechny potřebné věci. Zejména pokud holdujete sportu a v zimě vyrážíte s rodinou na lyže nebo naopak v létě chcete jezdit na aktivní dovolenou s koly. Nacpat ale kola do auta není snadné, dá se to ještě v případě, že jedete ve dvou, ale s celou rodinou kola opravdu dovnitř auta nenaskládáte. S vybavením na lyže nebo snowboard je to podobné. Je tedy potřeba toto sportovní vybavení připevnit zvenku auta. K tomu slouží speciální vybavení. Každý ho zná, každý ho někdy viděl. Standardně je možno kola nebo lyže převážet na střeše auta nebo vzadu za autem.

V první variantě jsou zapotřebí střešní nosiče. Na výběr je ze dvou možností, podle toho, jestli je vaše auto vybaveno podélnými úchyty, nebo nikoli. Obvykle jsou jimi již od výrobce vybavena větší a zejména delší auta, takže kombíky. Pak už stačí jen pořídit příčné tyče, které se na podélníky připevní. Pakliže auto podélníky vybaveno není, lze zakoupit také střešní nosiče, které se upevňují na kraje střechy auta. Jakmile je auto střešními nosiči vybaveno, rozšiřují se vám možnosti, co lze na střechu upevnit. V případě, že chcete vyrazit na hory, pořídíte si ještě malé nosiče lyží, do kterých lyže nebo snowboardy přicvaknete, aby pevně držely. Nosiče lyží se uchytí na střešní nosič. Další možností jsou střešní boxy. Na střechu je možno upevnit samozřejmě také kola po dokoupení speciálních úchytů. Je ale potřeba počítat s tím, že cokoli na střechu umístíte, vám rozhodí aerodynamiku a tím také zvýší spotřebu paliva.

Elegantnější variantou alespoň pro kola jsou nosiče kol na tažné zařízení. Logicky je ale nutné, aby auto tažné zařízení mělo. Alternativa je to ale praktičtější, auto není tak háklivé na boční vítr a také aerodynamika je lepší, takže tolik nestoupne spotřeba. Dnes už jsou k dostání i speciální nosiče na kola, která se umisťují dozadu auta na páté dveře a řeší tak upevnění kol dozadu u aut, která tažné zařízení nemají.

Partner

Auto vrakoviště - databáze vrakovišť online

Bazar ojetých dodávek Gruber

Plechové disky a pneumatiky, i jako vyvážená kompletní kola připravené k obutí.

Vybírejte pneumatiky chytře. Test zimních pneumatik 2019

Reklamu na tomto webu zajišťuje MediaPartner.cz | Kontakt