AutoDesire

BMW M5


Před pár měsíci představila bavorská automobilka BMW koncept nejostřejší verze pětkového modelu, BMW M5. Nynyí už známe, jak bude vypadat sériový model M5. Ten se od konceptu liší opravdu jen v nejmenších detailech. Poprvé by se M5ka světu měla oficiálně ukázat na autosalónu v Frankfurtu, který se koná již letos v září.

A v čem se liší oproti starší verzi? Nový agresivnější vzhled, který doplňuje hned čtveřice koncovek výfuků a devatenáctipalcová kola z lehkých slitin.

Změny se pochopitelně dočkala i motorizace vozu. Ve starším modelu byl k dispozici desetiválec, to se od novéhu modelu změní. Šanci dostane dvakrát přeplňovaný osmiválec o objemu 4.4 litru, který můžeme znát z modelů BMW X5 a BMW X6. Výkon tohoto motoru v M5ce činí rovných 560 koňských sil. Zajímavé je pak číslo točivého momentu, který již od patníctiset otáček nabírá hodnot až 680Nm.

Stovku zvládne BMW M5 pod čtyři a půl vteřiny, dvojnásobnou rychlost pak za třináct vteřin. Při odstraněném omezovači je maximální rychlost vozu 305 km/h. Kombinovaná spotřeba je přitom přijatelných 9.9 litru paliva na sto kilometrů.

Automatická sedmistupňová převodovka je vybavena i možností sekvenčního řazení. Poháněna je zadní náprava vozu. Na cenu nové BMW M5 si ovšem ještě budeme muset počkat.

BMW M5


Reklamu na tomto webu zajišťuje MediaPartner.cz | Kontakt