AutoDesire

BMW M6 Gran Coupe


BMW doplnila svou šestkovou řadu čtyřdveřovým sedanem. Ten můžete již nějakou dobu znát, ať už z loňského odhalení, či jako safety car na mistrovství světa motocyklů. Ovšem až nyní se dostane BMW M6 Gran Coupe na trh.

Co se motoru týče, nečekejte žádné zázračné změny. Pod kapotou najdete totožné motory, které jsou ve verzích kupé a kabrio, tedy čtyřventilový vidlicový osmiválec o objemu 4.4. litru. Ten spolupracuje navíc s dvěma turbodmychadly, díky čemuž se výkon motoru zastaví až na hodnotě 560 koní. Nenápadně se tak blíží Audi RS6. Uvidíme, zdali i kombi dostane stejný motor. Maximum točivého momentu je 680 Nm je k dispozici již od 1500 otáček za minutu.

S motorem pak spolupracuje sedmistupňová dvojspojková převodovka, která veškerý výkon přenáší na zadní nápravu. Ochránci přírody ocení systém Start-Stop, zatímco řidiči se srdcem závodníka ocení systém Launch Control.

Stokilometrovou rychlost pokoří BMW M6 Gran Coupe za 4.2 vteřiny a bude zrychlovat dále až na 305 km/h. To ovšem jen za předpokladu, že si připlatíte, jinak Vás omezovač nepustí přes 250 km/h.

BMW M6 Gran Coupe se již dostalo na evropský trh. Jeho základní cena začíná na částce přesahující 3 milióny korun.

BMW M6 Gran Coupe


Reklamu na tomto webu zajišťuje MediaPartner.cz | Kontakt