NovinkyMcLaren P1

McLaren P1

-

Automobilka McLaren se již delší dobu netají s tím, že model P1 by měl být nástupcem nejslavnějšího modelu značky – F1. O tom, jak se tento vůz povede, se jistě ještě dozvíme hodně informací. Ovšem pokud jste si jej chtěli pořídit a ještě jste tak neučinili, máte problém – všechny kusy již byly vyprodány.

Skutečně je tomu tak. Sice je fakt, že to zní jako neskutečné, ale na druhou stranu se McLaren rozhodl zachovat vozu punc výjimečnosti, takže se vyrobí jen 375 kusů tohoto modelu. Ovšem za výjimečnost se platí, v tomto případě téměř 25 miliónů korun. V každém případě překonává svého předchůdce, který se vyrobil jen v sérii 106 kusů.

Co se techniky týče, využívá McLaren i své zkušenosti z Formule 1. I díky tomu dokáže model P1 zvládnout stokilometrovou rychlost za 3 vteřiny a po 7 vteřinách dokáže uhánět již 200 km/h. Maximální rychlost vozu je pak elektronicky omezena na 350 km/h.

Vůz je vlastně hybrid, jelikož kombinuje benzínový osmiválec s elektromotorem. Ten pomůže především při masivním zrychlení díky okamžitému nástupu točivého momentu. V součtu se na kola přenese výkon až 903 koní a maximum točivého momentu dosahuje závratné hodnoty 899 Nm.

Vůz také využívá, stejně jako vozy Formule 1, systém DRS, tedy ovládání zadního přítlačného křídla, které sníží odpor vzduchu o 23% a umožní dosažení maximální rychlosti.

McLaren se jistě brzy dostane i do slavného pořadu britské BBC – Top Gear, přičemž brzy poté se můžete těšit na video právě na našich stránkách.

McLaren P1
[iframe width=“80%“ height=“350″ src=“http://i.netcarshow.com/ncs_show.swf?c=McLaren&m=2014-p1″]

Předchozí článekZa lyžováním autem
Další článekBrabus 800 Roadster

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Půjčovna sportovních aut: dokonalý dárek pro vašeho miláčka!

Cože, to mu mám koupit vozový park, aby měl vlastní půjčovnu? Né! Tak jsme to nemysleli přece. Nechceme, aby...

Co zařídit při koupi nového auta

Pořízení nového vozu bývá pro řidiče spojeno s příjemnými pocity a první jízda za novým volantem se zpravidla nezapomíná....

Kouknu a vidím, aneb jak daleko je vidět před kapotu

Výhled z auta je pro řidiče důležitým aspektem k tomu, aby se mohl na silnicích pohybovat bezpečně. Často chybně domnívanou předností...

Jak opravit promáčkliny karoserie? S metodou PDR se jich zbavíte rychle, efektivně a šetrně

Auto je vizitkou každého řidiče. Jak se o něj staráte, kolik péče mu věnujete a jak často jej čistíte,...
- Advertisement -spot_img

Sluneční clony do auta

Sluneční paprsky v létě nabírají na síle a při jízdě autem dokáží být pořádně nepříjemné. Vatovou chvíli přichází na řadu...

Doplňky do automobilů

Možností, jak vylepšit váš automobil, je mnoho. A doplňků k automobilu ještě víc. Existují doplňky, které rozzáří a podtrhnou karoserii...

Půjčovna sportovních aut: dokonalý dárek pro vašeho miláčka!

Cože, to mu mám koupit vozový park, aby měl...

Co zařídit při koupi nového auta

Pořízení nového vozu bývá pro řidiče spojeno s příjemnými...