McLaren P1

Automobilka McLaren se již delší dobu netají s tím, že model P1 by měl být nástupcem nejslavnějšího modelu značky – F1. O tom, jak se tento vůz povede, se jistě ještě dozvíme hodně informací. Ovšem pokud jste si jej chtěli pořídit a ještě jste tak neučinili, máte problém – všechny kusy již byly vyprodány.

Skutečně je tomu tak. Sice je fakt, že to zní jako neskutečné, ale na druhou stranu se McLaren rozhodl zachovat vozu punc výjimečnosti, takže se vyrobí jen 375 kusů tohoto modelu. Ovšem za výjimečnost se platí, v tomto případě téměř 25 miliónů korun. V každém případě překonává svého předchůdce, který se vyrobil jen v sérii 106 kusů.

Co se techniky týče, využívá McLaren i své zkušenosti z Formule 1. I díky tomu dokáže model P1 zvládnout stokilometrovou rychlost za 3 vteřiny a po 7 vteřinách dokáže uhánět již 200 km/h. Maximální rychlost vozu je pak elektronicky omezena na 350 km/h.

Vůz je vlastně hybrid, jelikož kombinuje benzínový osmiválec s elektromotorem. Ten pomůže především při masivním zrychlení díky okamžitému nástupu točivého momentu. V součtu se na kola přenese výkon až 903 koní a maximum točivého momentu dosahuje závratné hodnoty 899 Nm.

Vůz také využívá, stejně jako vozy Formule 1, systém DRS, tedy ovládání zadního přítlačného křídla, které sníží odpor vzduchu o 23% a umožní dosažení maximální rychlosti.

McLaren se jistě brzy dostane i do slavného pořadu britské BBC – Top Gear, přičemž brzy poté se můžete těšit na video právě na našich stránkách.

McLaren P1
[iframe width=“80%“ height=“350″ src=“http://i.netcarshow.com/ncs_show.swf?c=McLaren&m=2014-p1″]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *