Zima v plném proudu sice znamená komplikace na silnicích, klouzání a špatnou ovladatelnost auta. Na druhou stranu si ale můžete vyrazit na hory a pro změnu klouzat na prkně nebo lyžích namísto na čtyřech kolech. Nevím sice, jestli je to bezpečnější, ale minimálně zábavnější.

Vyrazit na hory autem ale znamená trochu se na cestu připravit. Jen tak sednout do auta a čekat, že v pořádku dojedete, nezabere.

Auto je potřeba připravit, hlavně co se týče prostoru, protože lyže či prkna něco zaberou, a obvykle člověk nejezdí sám, ale bere s sebou třeba kamarády nebo rodinu. Super jsou v tomto ohledu nosiče lyží. Nemusíte stresovat, jak všechno uspořádáte do auta a ještě tam naskládáte sebe a tři další lidi. Pohodlně se na ně dají upevnit několikery lyže, případně taky prkna, ale to záleží na typ nosiče.

K tomu, abyste ale na střechu mohli něco začít přichycovat, potřebujete střešní nosič. Každé auto ho bohužel nemá již z výroby. Tohle štěstí mají spíš jen větší auta a kombíky. Vy si ale můžete i na menší auto střešní nosič dokoupit. Je ale potřeba si zjistit, který typ na vaše auto bude pasovat. Existují v podstatě dva typy. Jeden, který se upevňuje na podélníky – hagusy a druhý typ, který se připevňuje přímo pod okraje střechy.

Výhodou nosiče na střechu je, že si na něj můžete, jak ho už jednou máte, uchytit cokoli dalšího, třeba gauč na stěhování. Když ale zůstaneme u lyžařského dobrodružství, nosič lyží je sice fajn, ale celá výbava je při jízdě vystavená na pospas počasí. Pro fajnšmekry tak lepší volbu představují boxy na střechu, které jsou navíc univerzálnější, protože do nich pro převoz naskládáte kde co.

Předchozí článekDodge SRT Viper GTS
Další článekMcLaren P1

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno