AutoDesire

5 situací, kdy potřebujete geometrii kolMožná si myslíte, že geometrie kol je služba, kterou téměř vůbec nevyužijete, ale opak je pravdou. Seřízení kol by mělo být samozřejmostí, jak při každoroční servisní prohlídce vozidla, tak při výměně pneumatik, nehodě nebo dalších potřebných opravách vašeho vozidla.

1) Výměna pneumatik

Geometrie kol je služba, kterou byste měli v servisu absolvovat alespoň jednou ročně. Jedná se o seřízení kol tak, aby auto dobře sedělo na silnici, aby byla kola vyvážená a vaše jízda, aby byla bezpečná a plynulá.

Geometrie kol by se měla dělat vždy při výměně pneumatik, a to i když měníte zničenou pneumatiku za novou nebo když měníte letní pneu za zimní pneumatiky. Je jedno zda se jedná o nové nebo ojeté pneumatiky, důležitá je správná hloubka dezénu.

2) Nehoda

Nepříjemnou věcí, která se však může stát je dopravní nehoda. I pokud se jednalo o menší nehodu, bez zranění a bez přílišného poškození auta, případně jen rychlého vjetí na krajnici nebo menšího nárazu do překážky, je dobré, když necháte auto zkontrolovat a při té příležitosti se zeptáte na geometrii kol. Pokud se nehodou poškodily pneumatiky a je potřeba je vyměnit, geometrie by měla být samozřejmostí.

3) Oprava auta

Pokud je vaše auto v horším technickém stavu nebo má technickou závadu, je na místě věnovat při opravě auta, pozornost také geometrii kol. Pokud opravujete přední nápravu, vyměňujete čepy na kolech, případně děláte jakékoliv jiné opravy, týkající se kol, geometrie je více než nutná.

4) Servisní prohlídka

Seřízení kol vám může doporučit také technik, který vaše auto kontroluje na pravidelné servisní prohlídce. Pokud máte také pocit, jakoby auto „plavalo“ na silnici, zeptejte se přímo v servisu, čím to může být, a nechte si auto zkontrolovat. Geometrie kol patří mezi služby, které nabízí většina servisů, navíc netrvá příliš dlouho.

5) Koupě nového auta

Pokud si koupíte nové auto, případně k němu přikoupíte nové nebo ojeté pneumatiky, tak je dobré nechat jej rovnou přezout, zkontrolovat hloubku dezénu pneumatik a zároveň nechat udělat geometrii kol. I některá ojetá auta bývají udržovaná a v dobrém technickém stavu, ale je lepší mít jistotu a na silnici neriskovat.

Partner

Auto vrakoviště - databáze vrakovišť online

Bazar ojetých dodávek Gruber

Plechové disky a pneumatiky, i jako vyvážená kompletní kola připravené k obutí.

Vybírejte pneumatiky chytře. Test zimních pneumatik 2019

Reklamu na tomto webu zajišťuje MediaPartner.cz | Kontakt