Ačkoliv si nejnovější přírůstek do početné rodiny škodovek odbyl světovou premiéru na začátku loňského prosince, k oficiálnímu spuštění výroby došlo teprve počátkem letošního února. O modelu Scala se již napsalo téměř vše, většinou šlo o teoretické informace. Ale nemusíte zoufat, nyní již vše půjde jako na drátkách.

Vedení automobily Škoda uvedlo, že první kusy zamíří k zákazníkům na začátku května. Do showroomu k nejbližšímu autorizovanému prodejci se však na Scalu můžete přijít podívat již v posledním dubnovém týdnu. A samozřejmě vám bude umožněna testovací jízda, v rámci které si o novince uděláte objektivní řidičský úsudek. Podle všeho se je na co těšit – Scala je prý řidičsky velmi slušné auto.

Škoda Auto Scala prezentuje jako model, který definuje blízkou budoucnost automobilky. Očekávání proto byla velká, a to především v souvislosti s designem a celkovým konceptem interiéru.

autodesire-cz_auto-poly_cz_01

Zažitý interiér prošel radikální proměnou. K největším změnám patří výměna zabudovaného displeje infotainmentu za „volně stojící“ zařízení v podobě tabletu. Dominuje motiv střídajících se lichoběžníků podpořených poměrně velkou dekorační lištou. Velmi podobná bude přístrojová deska chystaného crossoveru Kamiq. Z obou modelů jde jasně vidět, jakou cestou se automobilka vydala.

Milovníci moderních technologií jistě ocení trvalé připojení k internetu již v sériovém provedení. Nechybí podpora Apple CarPlay a Android  Auto. A co se týče rozsahu služeb, záleží na tom, za co si připlatíte. Velmi zajímavě se jeví funkce hybridní navigace, která pracuje jak s uloženými daty, tak s aktuálními informacemi.

Oproti Rapidu se do volitelné výbavy Scaly dostaly bi-LED přední světlomety, asistent hlídání jízdního pruhu a adaptivní tempomat.

Nabídka motorů momentálně čítá tři benzinové (1.0 TSI ve dvou výkonnostně rozdílných verzích a 1.5 TSI) a jeden naftový (1.6 TDI) agregát. Nechybí ani CNG varianta (1.0 G-TEC).

S ohledem na výše uveden je patrné, že Scala nebude dalším z mnoha moderních kompaktních vozů. Stane se evolučním článkem a nastolí novou kapitolu.

Ceny Škody Scala a možnost testovací jízdy najdete u autorizovaného dealery na www.auto-poly.cz.

V článku použity materiály z webu skoda-auto.cz.

Předchozí článekVíte, že za recyklaci starých pneumatik nemusíte platit. Jde to i zdarma
Další článekCo byste měli vědět o povinném ručení

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno