NovinkyNový Rapid nese jméno Scala. Kdy se konečně objeví...

Nový Rapid nese jméno Scala. Kdy se konečně objeví u dealerů?

-

Ačkoliv si nejnovější přírůstek do početné rodiny škodovek odbyl světovou premiéru na začátku loňského prosince, k oficiálnímu spuštění výroby došlo teprve počátkem letošního února. O modelu Scala se již napsalo téměř vše, většinou šlo o teoretické informace. Ale nemusíte zoufat, nyní již vše půjde jako na drátkách.

Vedení automobily Škoda uvedlo, že první kusy zamíří k zákazníkům na začátku května. Do showroomu k nejbližšímu autorizovanému prodejci se však na Scalu můžete přijít podívat již v posledním dubnovém týdnu. A samozřejmě vám bude umožněna testovací jízda, v rámci které si o novince uděláte objektivní řidičský úsudek. Podle všeho se je na co těšit – Scala je prý řidičsky velmi slušné auto.

Škoda Auto Scala prezentuje jako model, který definuje blízkou budoucnost automobilky. Očekávání proto byla velká, a to především v souvislosti s designem a celkovým konceptem interiéru.

autodesire-cz_auto-poly_cz_01

Zažitý interiér prošel radikální proměnou. K největším změnám patří výměna zabudovaného displeje infotainmentu za „volně stojící“ zařízení v podobě tabletu. Dominuje motiv střídajících se lichoběžníků podpořených poměrně velkou dekorační lištou. Velmi podobná bude přístrojová deska chystaného crossoveru Kamiq. Z obou modelů jde jasně vidět, jakou cestou se automobilka vydala.

Milovníci moderních technologií jistě ocení trvalé připojení k internetu již v sériovém provedení. Nechybí podpora Apple CarPlay a Android  Auto. A co se týče rozsahu služeb, záleží na tom, za co si připlatíte. Velmi zajímavě se jeví funkce hybridní navigace, která pracuje jak s uloženými daty, tak s aktuálními informacemi.

Oproti Rapidu se do volitelné výbavy Scaly dostaly bi-LED přední světlomety, asistent hlídání jízdního pruhu a adaptivní tempomat.

Nabídka motorů momentálně čítá tři benzinové (1.0 TSI ve dvou výkonnostně rozdílných verzích a 1.5 TSI) a jeden naftový (1.6 TDI) agregát. Nechybí ani CNG varianta (1.0 G-TEC).

S ohledem na výše uveden je patrné, že Scala nebude dalším z mnoha moderních kompaktních vozů. Stane se evolučním článkem a nastolí novou kapitolu.

Ceny Škody Scala a možnost testovací jízdy najdete u autorizovaného dealery na www.auto-poly.cz.

V článku použity materiály z webu skoda-auto.cz.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Co zařídit při koupi nového auta

Pořízení nového vozu bývá pro řidiče spojeno s příjemnými pocity a první jízda za novým volantem se zpravidla nezapomíná....

Kouknu a vidím, aneb jak daleko je vidět před kapotu

Výhled z auta je pro řidiče důležitým aspektem k tomu, aby se mohl na silnicích pohybovat bezpečně. Často chybně domnívanou předností...

Jak opravit promáčkliny karoserie? S metodou PDR se jich zbavíte rychle, efektivně a šetrně

Auto je vizitkou každého řidiče. Jak se o něj staráte, kolik péče mu věnujete a jak často jej čistíte,...

Sluneční clony do auta

Sluneční paprsky v létě nabírají na síle a při jízdě autem dokáží být pořádně nepříjemné. Vatovou chvíli přichází na řadu...
- Advertisement -spot_img

Doplňky do automobilů

Možností, jak vylepšit váš automobil, je mnoho. A doplňků k automobilu ještě víc. Existují doplňky, které rozzáří a podtrhnou karoserii...

Čeká vaše auto oprava? Vybavte ho kvalitními díly

Nezáleží na tom, jaký typ, značku nebo provedení vozu preferujete, jedno je totiž naprosto jasné. Co mu dáte, to...

Co zařídit při koupi nového auta

Pořízení nového vozu bývá pro řidiče spojeno s příjemnými...

Kouknu a vidím, aneb jak daleko je vidět před kapotu

Výhled z auta je pro řidiče důležitým aspektem k tomu, aby...