AutoDesire

Dodge Charger Daytona


Letošní ročník Los Angeles International Auto Show přivítá mimojiné i návrat velké legendy. Dodge Charger Daytona, jenž získával tu největší slávu v době muscle cars, tedy v šedesátých letech minulého století, je zpátky. Jelikož druhá generace z osmdesátých let se příliš nepovedla, je očekávání všech dosti vysoké.

Nejslavnější generace Daytony se proslavila především díky obrovskému zadnímu křídlu a úspěchům v sérii NasCar. Přívlastek Daytona se tak stal vlastně jménem pro úspěšné auto, čehož chce nyní Dodge využít. Podle prohlášení automobilky se vyrobí jen 2500 kusů tohoto modelu, který bude postaven na klasickém Chargeru, navíc obohacen o několik detailů a vylepšení.

Dodge Charger Daytona

O výkon se bude starat osmiválec HEMI o výkonu 375 koňských sil. Typickým bude pro novou Daytonu i barva. V nabídce se totiž vyskytnou jen čtyři laky, přičemž prim bude hrát barva Daytona Blue. Za zmínku pak ještě stojí neskutečný audio systém s výkonem 552 wattů, jenž bude v interiéru plném černé kůže vytvářet neskutečnou atmosféru.

Do prodeje se Dodge Charger Daytona dostane na jaře příštího roku. Cena je příjemným překvapením, jelikož v přepočtu by se měla pohybovat kolem hranice 700 000,- Kč.

Partner

Auto vrakoviště - databáze vrakovišť online

Bazar ojetých dodávek Gruber

Plechové disky a pneumatiky, i jako vyvážená kompletní kola připravené k obutí.

Vybírejte pneumatiky chytře. Test zimních pneumatik 2019

Reklamu na tomto webu zajišťuje MediaPartner.cz | Kontakt