NovinkyHavarijní pojištění pro řidiče přestává být atraktivní, neví základní...

Havarijní pojištění pro řidiče přestává být atraktivní, neví základní fakta

-

Řidiči se k havarijnímu pojištění většinou staví dvěma způsoby. Buď jej považují za zcela nezbytné, nebo za zcela zbytečné. Objem sjednaných pojistek však za poslední dobu klesl a vypadá to, že řidiči o havarijní pojištění ztrácejí zájem. Věří si tolik ve svých řidičských dovednostech, nebo jen neví všechna fakta?

Havarijní pojištění je oproti povinnému ručení zcela dobrovolné a řidiči si ho nemusí sjednávat. Některým se to navíc ani nedoporučuje, a to zejména v případech, kdy by se pojistka vztahovala na auto starší 8 let.

Toto tvrzení však není v žádném případě dogma a jsou i starší vozidla, u kterých se vyplatí sjednat pojistku. Řidič by vždy měl situaci individuálně promyslet na základě stáří vozu, jeho stavu a aktuální ceny. V případě staršího auta se cena pojištění vypočítává na základě tzv. časové ceny, což je cena vozidla s přihlédnutím k jeho stáří a opotřebení. A přestože havarijní pojištění na starší auta je o něco levnější, není levnější úměrně, což je dáno například cenou náhradních dílů apod. Vždy je tak třeba zvážit poměr nákladů na havarijní pojistku a její možné přínosy.

Řidiči novějších aut mají rozhodování o něco těžší. Kalkulují totiž jen s tím, zda někdy v budoucnu svou vinou nabourají, nebo nenabourají. A zatímco by se tato úvaha zdála být čistě jen otázkou řidičských dovedností, doopravdy není. Jízdu může narušit počasí a nejrůznější klimatické jevy nebo třeba zvěř na silnici. I na tyto situace se havarijní pojištění může vztahovat, záleží jen na tom, jaké možnosti si řidič vybere.

Některé pojišťovny do pojištění navíc zahrnují i vybavení na vozidle, jako je třeba střešní nosič nebo střešní box. Pojistná událost se v takovém případě vztahuje i na poškození nebo odcizení tohoto vybavení, a tak je dobré si tento doplněk pojištění ohlídat hlavně v případech, kdy často vyrážíte na cesty s rodinou.

Novinkou posledních let je i krátkodobé havarijní pojištění, které si mohou sjednat řidiči jen na omezenou dobu. Cílovou skupinou jsou typicky čerství řidiči nebo třeba ti, kteří s vozem vyráží na dovolenou a chtějí ho mít po všech stránkách pojištěné.

Cena nemusí být vždy vysoká, záleží totiž na zvolené variantě, na výši spoluúčasti a na limitech pojištění. Ideální je na to využít některý web s porovnáčem půjček. I s variantou, která kryje všechna možná rizika, se nakonec ale můžete vejít do 2000 Kč. Nabídky pojištění si lze srovnat online na srovnávacím portálu Klik.cz, kde stačí zadat základní údaje o řidiči a o vozidle. Následně na webu uvidíte všechny dostupné nabídky, jejich základní parametry a cenu.

Havarijní pojištění pak lze rovnou i sjednat a zaplatit online. Veškeré dokumenty nakonec obdržíte e-mailem a poté i doporučeně poštou.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Co zařídit při koupi nového auta

Pořízení nového vozu bývá pro řidiče spojeno s příjemnými pocity a první jízda za novým volantem se zpravidla nezapomíná....

Kouknu a vidím, aneb jak daleko je vidět před kapotu

Výhled z auta je pro řidiče důležitým aspektem k tomu, aby se mohl na silnicích pohybovat bezpečně. Často chybně domnívanou předností...

Jak opravit promáčkliny karoserie? S metodou PDR se jich zbavíte rychle, efektivně a šetrně

Auto je vizitkou každého řidiče. Jak se o něj staráte, kolik péče mu věnujete a jak často jej čistíte,...

Sluneční clony do auta

Sluneční paprsky v létě nabírají na síle a při jízdě autem dokáží být pořádně nepříjemné. Vatovou chvíli přichází na řadu...
- Advertisement -spot_img

Doplňky do automobilů

Možností, jak vylepšit váš automobil, je mnoho. A doplňků k automobilu ještě víc. Existují doplňky, které rozzáří a podtrhnou karoserii...

Čeká vaše auto oprava? Vybavte ho kvalitními díly

Nezáleží na tom, jaký typ, značku nebo provedení vozu preferujete, jedno je totiž naprosto jasné. Co mu dáte, to...

Co zařídit při koupi nového auta

Pořízení nového vozu bývá pro řidiče spojeno s příjemnými...

Kouknu a vidím, aneb jak daleko je vidět před kapotu

Výhled z auta je pro řidiče důležitým aspektem k tomu, aby...