Součástí vlastnictví vozidla jsou i jeho neustálé opravy a pravidelná údržba. Mezi mnoha dalšími problémy se může stát neštěstí i čelnímu sklu vašeho auta. Nezoufejte, protože některé praskliny se dají snadno opravit. Jak na to?

Oprava svépomocí není nic složitého

Nejdříve je potřeba pochopit, které praskliny se dají opravit svépomocí. Základním předpokladem je délka praskliny, která by neměla přesahovat 30 centimetrů. Dále se musí jednat o prasklinu na vnější straně skla, přičemž se nesmí dotýkat okraje čelního skla na více než jednom místě. Můžete zkusit opravit i problémy nesplňující tyto požadavky, ale nemusí to vyjít.

Samotná oprava čelního skla není ničím složitým. Základem je kvalitní sada na opravu čelního skla. Jedná se o speciální pryskyřici, která slouží k vhodnému vyplnění prasklin. Ta se musí nanášet na zastíněný povrch a její cesta začíná na začátku praskliny. Dejte si pozor, abyste nanášeli pouze tak rychle, aby se stihla trhlina poctivě zaplnit (přibližně 3 vteřiny na centimetr délky).

Nepospíchejte a buďte pečliví

Dobrým fíglem je podívat se na trhlinu přibližně ze 45 stupňů, protože z tohoto úhlu dobře uvidíte vyplňovaný prostor. Následně počkejte přibližně 10 minut, než se lepidlo zacelí. Nyní je potřeba odstranit vzduchové bubliny z usychající pryskyřice. To zařídíte tak, že aplikujete malý tlak zevnitř čelního skla na oba konce trhliny a následně i na její střed.

Teď můžete znovu opakovat celý proces nanášení pryskyřice, abyste měli opravdovou jistotu jejího špičkového vyplnění praskliny. Postižená místa přelepte po celém procesu průhlednými proužky a postavte čelní sklo na sluneční svit. Po úplném zaschnutí seškrábejte přebytečnou pryskyřici opatrně žiletkou. V případě větších problémů se podívejte na podrobnější článek, jak opravit prasklé čelní sklo.

Předchozí článekHavarijní pojištění pro řidiče přestává být atraktivní, neví základní fakta
Další článekNa koho se může autoservis obrátit, když chce pomoci s odpady?

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno