Pneumatiky

AutoDesire

Typ na zimní pneu 225/45 R18 pro rok 2017


AutoMotorSport přináší výsledky testování, která probíhala ve Finsku. Předmětem testování byly zimní pneumatiky 225/45 R18. Některé to možná zaskočí, ale tento sportovní model obouvají i osobní automobily Škoda nebo vozy typu SUV. Pro test zimních pneumatik 2017 byl použit vůz z řady BMW 430i Gran Coupé. Zátěžové disciplíny se týkaly brždění, trakce, auquaplaningu a valivého odporu, a to na suchu, mokru i sněhu.

Výsledky testu AutoMotorSport jsou i nejsou překvapivé, abychom vás trochu napnuli, začneme třetím místem, na kterém se zcela neočekávaně umístily zimní pneu 225/45 R18 rakouského výrobce.

3. místo za nejlepší jízdu na sněhu

Neuvěřitelných 9,9 bodů z 10 získala v testu zimních pneu 225/45 R18 společnost Semperit Speed-Grip 3 za bezpečné, stabilní a sebejisté chování na sněhu. I když pneumatiky v ostatních disciplínách bohužel už tolik nezaujaly, v jízdě na zasněžené vozovce předčily očekávání všech a porazily i velikány, jako jsou Continental. Další jejich výhodou, a mnohdy rozhodující, je cena. Za velmi přijatelnou cenu získáte spolehlivé zimní pneumatiky 225/45 R18, které vás komfortně převezou přes čerstvý sníh. Nutno podotknout, že na 4. místě za sebou nechaly Michelinské držáky.

2. místo za spolehlivou jízdu

„Doporučeno“, tak zní verdikt poroty v případě testu zimních pneumatik 225/45 R18 Dunlop Winter Sport 5. Jistě oceníte velmi bezpečné brždění na sněhu a vyvážené vlastnosti na vodě. V tomto obutí vás nepřekvapí žádné počasí. Zima může být suchá a mrazivá, nebo nepříjemně mokrá s častým sněžením, na Dunlop Winter vždy spolehlivě dojedete k cíli.

Absolutním vítězem testu zimních pneumatik se stává…

Nebudeme vás dlouho napínat, mnozí z vás už stejně tuší, že jedničkou na trhu je Continental WinterContact TS 850P. Dezén vyráběny v tuzemsku patřící společnosti Continental opětovně posbíral nejvyšší počet bodů a obhájil tak své prvenství. Vyšší cena zimních pneumatik 225/45 R18 vám zaručí velmi bezpečnou a stabilní jízdu za každého počasí. Dezén skvěle přilne na mokrém, zmrzlém i suchém povrchu. Navíc si díky němu můžete užít i rychlejší jízdu. Svou vyšší cenu se vám pokusí vynahradit nízkým valivým odporem, který vám uspoří nějakou tu korunu při spotřebě pohonných hmot.

Zhodnocení na závěr

Test zimních pneu 2017 podstoupil i výše zmíněný Michelin, Fulda Kristall, Pirelli nebo Nokian A4. Jak dopadly v hodnocení zimní pneumatiky těchto společností? Například pneumatiky Nokian získaly plný počet bodů při testování valivého odporu, na stupně vítězů to ovšem nestačilo. Bezkonkurenční cenu a prémiové vlastnosti střední třídy mají německé pneu Fulda.

Test pneu 225/45 R18 ukázal, které zimní pneumatiky jsou nejlepší a v čem. Vybrat už musíte sami. Jestli budete vybírat podle ceny, vlastností nebo osvědčené kvality, to už je vaše volba. Mějte na paměti, že vždy musíte přizpůsobit jízdu stavu vozovky bez ohledu na to, jak kvalitní jsou vaše zimní pneumatiky.

Partner

Auto vrakoviště - databáze vrakovišť online

Bazar ojetých dodávek Gruber

Plechové disky a pneumatiky, i jako vyvážená kompletní kola připravené k obutí.

Vybírejte pneumatiky chytře. Test zimních pneumatik 2019

Reklamu na tomto webu zajišťuje MediaPartner.cz | Kontakt