Pořiďte si do své autolakovny profesionální vybavení

Začínáte s provozem autolakovny? Pak potřebujete nejen kvalitní materiály a spolehlivý personál, ale také potřebné vybavení, které bude odpovídat vašim přesným potřebám a požadavkům. Bez pořádné lakovací kabiny se zkrátka neobejdete.

Lakovací kabina

Lakovací box je bezesporu základním vybavením každé dobré autolakovny. Aby vám však dobře sloužil a zefektivňoval vaši práci, měl by vždy přesně odpovídat individuálním požadavkům a měl by být schopen zajistit kvalitní nátěr jakéhokoliv materiálu ať už jedná o kov, nebo plast.

Kabiny se mohou lišit svými rozměry, stavbou a dalšími specifickými vlastnostmi. U většiny dodavatelů si tedy můžete sami zvolit základovou desku, tedy od podlahového roštu až po vyvýšený kovový podstavec s celoroštovou podlahou s nájezdem. Zvolit si můžete také hořák. Ten může být klasický olejový, nebo na zemní plyn. Kabiny mohou být rovněž doplněny o další prvky, jako je tlakoměr, nouzové osvětlení, zvýšení kabiny a další možnosti.

Příslušenství

S urychlením činností na vašem pracovišti a zkvalitněním konečného výsledku vám pomůže příslušenství k lakovací kabině, jako je míchárna barev. Ta slouží pro zásobu barev a dalšího materiálu pro lakování. Součástí bývá také vlastní aplikační zařízení.

Dalším profesionálním pomocníkem pro vás bude také přípravné stání. Toto pracoviště disponuje recyklačním ventilátorem s ventilací a umožňuje regulovat obvod vzduchu do vnějšího prostoru. Přípravné stání je možné doplnit o boční polyetylénové plachty, které následně oddělují pracoviště od svého okolí.

Nevíte-li si s výběrem vybavení a uspořádáním vaší lakovny rady, nebojte se obrátit na profesionály, kteří vám se vším poradí a navrhnou projekt přímo pro vás. Kromě toho vám doporučí vhodné vybavení s ohledem na vaše přesné potřeby.

Kabiny pro průmyslové lakování

Oblast průmyslových lakoven je specifická pro jednotlivé výrobky pro povrchovou úpravu lakováním. Lze postavit malé lakovací kabiny pro malé díly až po velké lakovací boxy pro díly, které potřebují lakování v celé ploše. Dodávka kabin je vždy v rozloženém stavu. Panely se následně smontují a vytvoří uzavřený prostor pro lakování. Koncepce a umístění lakovacích kabin je navrhováno společně s projektantem budovy, technologem povrchových úprav a také s dotčenými orgány státní správy.

Ventilace a filtrační systém lakovacích a sušicích kabin je navržen dle požadavku používání nátěrových hmot. Samozřejmostí je i dodávka filtrů a pomocného materiálu. Servis lakovacích kabin a lakoven je prováděn automaticky našimi pracovníky.

Jeden komentář u “Pořiďte si do své autolakovny profesionální vybavení”

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *