Volbou nového auta Renault Kadjar jste nastoupili skutečnou cestu změn. Milovníci této značky i ostatní automobilisté žasnou, neboť netušili, čím by je Renault mohl překvapit. A je to tady! Žádaný crossover s atletickými liniemi a výkonným motorem je navíc obohacen o pohon na všechna čtyři kola. Tím se stává jedničkou v překonávání složitých kopcovitých terénů, ale nezklame vás ani ve městě svou mrštností a energií. S Renaultem Kadjar přichází nová etapa motorismu.

Snížená spotřeba paliva a emisí díky motoru, převodovce a aerodynamickému tvaru

Nové vozy Renault Kadjar mají výkonné a úsporné motory, díky nímž výrazně snížíte spotřebu paliva. Systém Stop and Start, principy downsizingu, minimalizování vnitřního tření, nová generace soustav vstřikování a rekuperace energie při brždění, to vše ovlivňuje vysoký výkon motoru bez zbytečného ekologického zatížení a velké spotřeby pohonných hmot.

Pro Renault Kadjar byl vybrán naftový motor Energy dCi 110. S ním vozidlo dosahuje spotřeby paliva jen 3,8 l/100 km a emisí CO2 99 g/km bez ohledu na to, zda je vybaven šestistupňovou manuální převodovkou nebo automatickou dvouspojkovou převodovkou EDC.

Ta okamžitě reaguje na řidičovy pokyny, její mechanismus díky krátké době řazení (290 ms) umožňuje okamžité, plynulé řazení bez cukání. Štíhlé linie Renaultu Kadjar, tvar kol, zpětných zrcátek, úhel spojleru a tvary vstupů vzduchu daly vzniknout neskutečnému aerodynamickému tvaru, díky němuž se auto pohybuje rychle, plynule a bezpečně. Snížení paliva bylo dosaženo také specifickými profily ve spodní části karoserie a předního deflektoru, jakož i aktivními vzduchovými klapkami na sacích vzduchovodech.

Nadčasový design odolného crossoveru s vlastnostmi SUV

Nový Renault Kadjar je odolný osobní vůz s vlastnostmi, jimiž se pyšní robustní SUV auta. Atletické, plynulé linie, moderní světla s typickým podpisem a disky 17″ nebo 19″ je jak mohutný, tak sportovní. A podle toho se také chová. Renault Kadjar si výtečně poradí s nástrahami velkoměsta i v náročných horských terénech.

Fixní panoramatické okno umožňuje spolujezdcům nerušené pozorování okolí, stejně tak je prostorný interiér osvětlen okolním světlem. Středová konzole je umístěná vysoko, přístroje v autě i řadicí páka jsou chromově lemované, palubní deska je měkčená a sedadla jsou jako z bavlnky. V Renaultu Kadjar se při jízdě budete vznášet.

Předchozí článekLegenda se vrací
Další článekNová „Qvéčka“ na obzoru. Audi chystá velké věci!

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno