Havarijní pojištění je jedním ze dvou základních produktů pojištění vozidel. Co byste o něm určitě měli vědět?

1) Pomáhá tam, kde vám povinné ručení nepomůže

Havarijní pojistka slouží pro pokrytí škod, které vznikly na pojištěném vozidle. Jde o pojištění majetkové, které má povahu finanční kompenzace vzniklých nákladů, na rozdíl od povinného ručení, které slouží pro pokrytí škod druhým osobám. Přesto pojištění vozidla využívá poměrně málo majitelů vozidel. Svoje auto ale jinak neochráníte. Může vás potkat mnoho nepříjemností, na které doplňkové produkty k povinnému ručení, například ochrana vozu před živly nebo pojištění pro srážku se zvěří, nemusí stačit. Lepší než hromada doplňkových produktů k povinnému ručení, za které si musíte připlatit, je zainvestovat do pořádného havarijního pojištění.

2) Vyplácí se především majitelům novějších a dražších aut

Většina havarijních pojistek připadá na auta, která jsou pořízená na leasing nebo úvěr, a to proto, že motorista nemá na výběr. Havarijní pojistka se vyplatí zejména pro dražší nebo novější auta. Pro nové auto za půl milionu vás vyjde pojistka na částku 10 000 až 12 000 Kč ročně a ochrání vás před všemi možnými riziky s 5 až 10% spoluúčastí. To už se opravdu vyplatí.

3) Může vás ochránit i před střetem se zvěří nebo krádeží

Havarijní pojistka vás chrání před finančními dopady nejrůznějších rizik. Jedná se zejména o:

  • Krádež vozidla nebo jeho části
  • Havárie, škody na vozidle způsobené chybou jeho řidiče
  • Živelní události
  • Střet se zvěří
  • Vandalismus, poškození vozu neznámým pachatelem

4) Aktualizace smlouvy je potřeba

Nové vozidlo ztrácí každoročně velkou část své hodnoty. Jelikož se cena havarijního pojištění počítá hlavně z ní, dávejte si pozor, zda vám pojišťovna každý rok adekvátně sníží pojistné. Je to něco, na co máte nárok. Proč zbytečně platit pojistku na auto za půl milionu, když už váš vůz tuto cenu nemá?

5) Ve srovnávačích narazíte na nižší ceny než na pobočkách

Chcete na pojištění ušetřit? Lepší než slevit ze svých nároků je využít online pojištění aut, které dovolí pojistné snížit při zachování komplexní ochrany. Pro nalezení nejvýhodnějšího havarijního pojištění můžete využít srovnávače cen pojištění, například TopSrovnani.cz. Zde narazíte na nižší ceny, než kdybyste si šli pojištění sjednat na pobočku. Navíc jde o způsob pohodlnější, což určitě také oceníte.

Předchozí článekChytré vymoženosti vašeho auta
Další článekProč si půjčit auto z půjčovny?

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno