AutoDesire

Bez zákonného pojištění vůbec nevyjíždějte!


Pojištění odpovědnosti za škodu z provozu vozidla je po řidičském oprávnění základním kamenem k vyjetí na cesty. Bez nich není radno vůbec vyjíždět, taková cesta se vám může značně prodražit.

Pořídili jste si nové vozítko, nebo koupili starší vůz? Než vyrazíte na silnici, sjednejte si na něj povinné ručení. Bez pojištění vůbec nevyjíždějte, protože takový hazard by se vám mohl lehce hodně prodražit.

Ono totiž samotné povinné ručení v současnosti není jen o úhradě újmy způsobené na majetku nebo zdraví třetí osoby. Pár let již platí, že k základu lze přidat doplňkové pojištění. To může sehrát velikou roli i v případě škody, jež vznikne na vašem automobilu. Hovoříme zde o rozbitých oknech, živelné pohromě krupobitím, nebo poškození auta střetem se zvěří. To vše lze k povinnému ručení dnes sjednat.

Kde hledat to „vaše“ pojištění?

Ideálním způsobem je průzkum trhu – tedy zjištění si informací z více pojišťoven, jejich porovnání povinného ručení a následný výběr toho nejoptimálnějšího pro vás, včetně zmíněných doplňkových rizik. Vždyť váš nový (nebo ojetý) plechový miláček si něco solidního zaslouží, aby vám dobře a efektivně sloužil!

Úspora času a běhání

Samozřejmě zjišťovat informace oběháváním poboček pojišťoven, nebo telefonováním a doptáváním se stojí nejen čas, ale i peníze. Do pobočky se musíte dopravit a telefonní hovor také zaplatit. Tak proč si vše neusnadnit a neřešit to internetem? Můžete zůstat doma a pěkně v teple a pohodlí si vše vyhledat a promyslet v kruhu rodiny. A aby toho zjednodušení nebylo málo, tak ani na internetu není zapotřebí serfovat složitě po webových stránkách pojišťoven.

Vyberte si některý z portálů, které nabízejí porovnání povinného ručení. Je jich v současnosti mnoho a jedním z těch kvalitních je Porovnej24.cz. Zadáním požadovaných parametrů s případným doplňkovým připojištěním zmíněných rizik, získáte obratem srovnání povinného ručení desítek pojišťoven na jednom místě, a jejich nabídky pěkně seřazené na jedné stránce a monitoru vašeho počítače.

K dispozici vám tu je také kalkulačka povinného ručení, díky níž máte hned jasno, na kolik vás pojištění přijde. A závěr? S rozmyslem a rozvahou vybrat to nejlepší pro vás a váš vůz, a sjednat si následně povinné ručení online. Smlouvu k pojištění odpovědnosti za škodu z provozu vozidla a zelenou kartu vám zašle vámi zvolená pojišťovna obratem na email a originál dorazí do pár dní poštou. Díky tomu můžete vyrazit hned na silnice a užívat si svojí jízdu v klidu.

Zdroj foto: archív autorky

Partner

Auto vrakoviště - databáze vrakovišť online

Bazar ojetých dodávek Gruber

Plechové disky a pneumatiky, i jako vyvážená kompletní kola připravené k obutí.

Vybírejte pneumatiky chytře. Test zimních pneumatik 2019

Reklamu na tomto webu zajišťuje MediaPartner.cz | Kontakt