AutoDesire

Bez kvalitních pneumatik není radno vyjíždět


Osobní automobil dnes vlastní a samozřejmě také používá stále více lidí. Není se čemu divit, jelikož nás pohodlně přepraví z místa na místo, stejně jako je jistotou ve chvíli, kdy potřebujeme převézt jakýkoliv náklad. Co je ale základem vozu, to je pneumatika. U těch platí, že bez těch kvalitních bychom ani neměli vyjíždět. Pokud patříme mezi skutečně příležitostné motoristy, může nám test celoročních pneumatik pomoci v tom, jak vybrat ty pravé. Nemusíme se tak obávat nutnosti přezouvání, stejně jako nám dané pneumatiky nabídnout jistotu bezpeční jak v zimě, tak i v létě. Samozřejmě v obou případech spíše ve chvíli, kdy se nechystáme vyjet v jakémkoliv extrémním počasí.

Existenci zimních pneumatik nepodceňujte

Pokud jezdíte častěji a mnohdy si nemůžete svou cestu kvůli počasí zrušit, je určitě třeba do kvalitních pneumatik investovat. Začněme tím, že se podíváme na to, v čem jsou výjimečné ty zimní. Pokud se nebude jednat o neznámého čínského výrobce, ale k výběru využijeme test zimních pneumatik, budeme mít jistotu, že ta dokáže na sněhu zkrátit brzdnou dráhu, zajistí lepší přilnavost, stejně jako záběr. A to nejenom díky tomu, jak je tvarovaný dezén pneumatiky, ale také díky tomu, že daná pneumatika má také speciální měkčí směs, která právě během zimy dokáže maximálně pomoci.

V létě jsou zimní pneu k ničemu

Zatímco v zimě je daná pneumatika rozhodně dobrým pomocníkem, v létě už tomu tak být nemusí. Vysoké teploty u ní nejenom zmenšují přilnavost, ale také způsobí rychlejší opotřebení. Na teplé období je tedy dobré využít test letních pneumatik a koupit takovou, která má směs tvrdší, stejně jako takovou, která eliminuje hlučnost při rychlejší jízdě, nabídne kvalitní přilnavost, ale dokáže třeba i snižovat spotřebu, nebo dobře odvádět vodu v případě, kdy vjedeme do silné bouřky a kaluží.

Partner

Auto vrakoviště - databáze vrakovišť online

Bazar ojetých dodávek Gruber

Plechové disky a pneumatiky, i jako vyvážená kompletní kola připravené k obutí.

Vybírejte pneumatiky chytře. Test zimních pneumatik 2019

Reklamu na tomto webu zajišťuje MediaPartner.cz | Kontakt