AutoDesire

Ford Mustang Cobra Jet Twin-Turbo Concept


I v americkém Fordu si již pomalu uvědomují, že je třeba pro Mustang přichystat nový motor pracující i s turbodmychadlem. Přestože zatím Mustangy stále pracují s atmosférickými motory, maximálně pak s kompresorem, nyní přišel očekávaný čas, kdy se Mustang dočkal turba.

A dočkal se hned v dvojitém provedení. Nový Mustang určený pro závody ve sprintu, neboli také dragster, je vybaven dvěma turby, které doplňují vidlicový osmiválec o objemu pěti litrů.

Ford tak dal sbohem kompresorům, které byly nahrazeny turbodmychadly. Pro eliminování turboefektu se Ford rozhodl použít hned dvě, zato co nejmenší turbodmychadla. Ty jsou vyrobena ze slitiny titanu a hořčíku a dokážou točit až 150 tisíc otáček za minutu.

První Cobra Jet se objevil již v šedesátých letech, kdy si premiéru odbyl tento sprintový speciál. Ovšem až nyní, po téměř padesáti letech, se Cobra Jet vrací.

I když s Fordem Mustangem již se na českých silnicích dnes také můžete potkat, častěji narazíte na Ford Mondeo, Fokus, Fusion nebo třeba malý sporťák Ford Puma. Náhradní díly na všechny typy Fordů najdete na ImDily.cz

Partner

Auto vrakoviště - databáze vrakovišť online

Bazar ojetých dodávek Gruber

Plechové disky a pneumatiky, i jako vyvážená kompletní kola připravené k obutí.

Vybírejte pneumatiky chytře. Test zimních pneumatik 2019

Reklamu na tomto webu zajišťuje MediaPartner.cz | Kontakt