Nejnovější Mondeo je nabité moderními technologiemi

Ford Mondeo patří k nejoblíbenějším evropských automobilům střední třídy. Vyrábí se od roku 1992 a v současné době je v prodeji již čtvrtá generace. Pokud si pohráváte s myšlenkou na pořízení nového auta, které vypadá i jezdí skvěle, v případě Mondea nebudete zklamaní.

Mondeo pochází z latinského mundus, což v překladu znamená „svět“. Pravdou je, že se zbrusu novým modelem můžete bez obav vyrazit i na druhý konec světa. Přítomnost inovativních technologií, spolehlivé motory a důraz na maximální komfort činí z každé cesty příjemný zážitek, i kdyby měla trvat tisíce kilometrů.

S novým Fordem Mondeo je cestování radost. Jako první evropský vůz postavený na globální platformě CD nabízí cestujícím vysoký stupeň komfortu a výrazně lepší jízdní vlastnosti. Ke špičkové ovladatelnosti přispívají zavěšení Integral Link, elektrický posilovač a v neposlední řadě vyladěné jízdní režimy.

Bezpečnost pro posádku i chodce

O bezpečí posádky se stará optimalizovaný ABS zkracující brzdnou dráhu v rychlosti ze 100 km/h o jeden metr. Za zmínku však stojí také o 10 % tužší karoserie než u předchozí generace a nové materiály, díky kterým je Ford Mondeo pevnější a bezpečnější. Jako vůbec první automobil na světě má A a B sloupky a střešní oblouky z hydraulicky lisované vysokopevnostní oceli.

V nejnovějším modelu byla poprvé využita technologie Ford Pre-Collision Assist. Slouží k detekci chodců, které senzory zaznamenají v bezprostřední blízkosti vozu. Řidič dostane varování, a pokud nebrzdí, učiní tak vozidlo automaticky.

Vyzkoušejte si kvality Mondea v rámci zkušební jízdy

Shrnuto a podtrženo, poslední generace Fordu Mondeo patří k tomu nejlepšímu, co je v segmentu střední třídy k mání. Chcete-li si ho vyzkoušet na vlastní kůži, vydejte se za zkušební jízdou k přednímu autorizovanému prodejci značky Ford – AMB Praha – Auto MOTOL BENI a.s. Další informace najdete na www.fordmania.cz.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *