OstatníMercedes-Benz Actros: Poslední generace populárního tahače se povedla na...

Mercedes-Benz Actros: Poslední generace populárního tahače se povedla na výbornou!

-

Sháníte spolehlivý tahač, který vás na toulkách po evropských dálnicích nezradí? Skvělou volbou je nový Mercedes-Benz Actros. Nejnovější generace neúnavného dříče se vyrábí od roku 2011 a uvedení do sériové produkce předcházelo sedm let náročného testování v oblasti Sierra Nevady. V rámci absolvovaných desítek milionů testovacích kilometrů navštívil také polární kruh a další nehostinná místa – jako stvořená pro zkoušku ohněm.

Mercedesu se mnohaleté testování Actrosu vyplatilo. Výsledkem jsou perfektní nákladní auta s nadprůměrnými aerodynamickými vlastnostmi, výkonnými motory, neuvěřitelně prostornou kabinou a dalšími vlastnostmi, díky kterým na ně řidiči nedají dopustit.

Vypadá dobře navenek i zevnitř

Nový Mercedes-Benz Actros má modulární design, protože se vyrábí v mnoha různých provedeních kabiny (je jich celkem sedm). Všechny typy kabin byly důkladně prověřeny v aerodynamickém tunelu a automobilka optimalizovala spoustu více i méně podstatných prvků, které mají na aerodynamiku vozu přímý či nepřímý vliv.

Náklaďák působí sebevědomým dojmem, což ještě umocňuje tvar hlavních světlometů. Zajímavým prvkem volitelné výbavy je osvětlení follow-me-home. Svítí ještě po určitou dobu poté, kdy řidič opustí kabinu.

Velmi působivá je nabídka volitelného příslušenství, ve které nechybí masážní sedadla se sedmi vzduchovými polštáři, špičkový audio systém a spoustu dalších skvělých věcí.

Výkonný motor vás ve štychu nenechá

V útrobách vozidla tepe přeplňovaný vznětový šestiválec Mercedes-Benz OM 471, a to rovnou ve čtyřech výkonových verzích. Nejsilnější disponuje 375 kW (2500 Nm). Maximální „krouťák“ nastane již při otáčkách pod hranicí 1000 min-1. Největší porci výkonu nabízí při 1400 min-1.

Suma sumárum jde o vynikající vozidlo, kterému může konkurovat jen málokterý ze současné generace tahačů. Ale takový byl i starší Mercedes Actros – ten dnes patří k nejvyhledávanějším ojetým nákladním automobilům.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Galavečer Moto Gala Night, který oslavuje motorsport, se vrací do Prahy!

Sotva skončil první ročník galavečera Moto Gala Night, organizátoři začali pracovat na ročníku druhém. Není se čemu divit -...

Jak fungují klimakompresory a proč jsou důležité pro vaše auto?

Klimatizace je v moderních automobilech nedílnou součástí pohodlné jízdy. Za správným chladícím účinkem klimatizace stojí klimakompresor, který je klíčovým...

Půjčovna sportovních aut: dokonalý dárek pro vašeho miláčka!

Cože, to mu mám koupit vozový park, aby měl vlastní půjčovnu? Né! Tak jsme to nemysleli přece. Nechceme, aby...

Co zařídit při koupi nového auta

Pořízení nového vozu bývá pro řidiče spojeno s příjemnými pocity a první jízda za novým volantem se zpravidla nezapomíná....
- Advertisement -spot_img

Kouknu a vidím, aneb jak daleko je vidět před kapotu

Výhled z auta je pro řidiče důležitým aspektem k tomu, aby se mohl na silnicích pohybovat bezpečně. Často chybně domnívanou předností...

Jak opravit promáčkliny karoserie? S metodou PDR se jich zbavíte rychle, efektivně a šetrně

Auto je vizitkou každého řidiče. Jak se o něj staráte, kolik péče mu věnujete a jak často jej čistíte,...

Galavečer Moto Gala Night, který oslavuje motorsport, se vrací do Prahy!

Sotva skončil první ročník galavečera Moto Gala Night, organizátoři...

Jak fungují klimakompresory a proč jsou důležité pro vaše auto?

Klimatizace je v moderních automobilech nedílnou součástí pohodlné jízdy....