AutoDesire

Mercedes-Benz Actros: Poslední generace populárního tahače se povedla na výbornou!


Sháníte spolehlivý tahač, který vás na toulkách po evropských dálnicích nezradí? Skvělou volbou je nový Mercedes-Benz Actros. Nejnovější generace neúnavného dříče se vyrábí od roku 2011 a uvedení do sériové produkce předcházelo sedm let náročného testování v oblasti Sierra Nevady. V rámci absolvovaných desítek milionů testovacích kilometrů navštívil také polární kruh a další nehostinná místa – jako stvořená pro zkoušku ohněm.

Mercedesu se mnohaleté testování Actrosu vyplatilo. Výsledkem jsou perfektní nákladní auta s nadprůměrnými aerodynamickými vlastnostmi, výkonnými motory, neuvěřitelně prostornou kabinou a dalšími vlastnostmi, díky kterým na ně řidiči nedají dopustit.

Vypadá dobře navenek i zevnitř

Nový Mercedes-Benz Actros má modulární design, protože se vyrábí v mnoha různých provedeních kabiny (je jich celkem sedm). Všechny typy kabin byly důkladně prověřeny v aerodynamickém tunelu a automobilka optimalizovala spoustu více i méně podstatných prvků, které mají na aerodynamiku vozu přímý či nepřímý vliv.

Náklaďák působí sebevědomým dojmem, což ještě umocňuje tvar hlavních světlometů. Zajímavým prvkem volitelné výbavy je osvětlení follow-me-home. Svítí ještě po určitou dobu poté, kdy řidič opustí kabinu.

Velmi působivá je nabídka volitelného příslušenství, ve které nechybí masážní sedadla se sedmi vzduchovými polštáři, špičkový audio systém a spoustu dalších skvělých věcí.

Výkonný motor vás ve štychu nenechá

V útrobách vozidla tepe přeplňovaný vznětový šestiválec Mercedes-Benz OM 471, a to rovnou ve čtyřech výkonových verzích. Nejsilnější disponuje 375 kW (2500 Nm). Maximální „krouťák“ nastane již při otáčkách pod hranicí 1000 min-1. Největší porci výkonu nabízí při 1400 min-1.

Suma sumárum jde o vynikající vozidlo, kterému může konkurovat jen málokterý ze současné generace tahačů. Ale takový byl i starší Mercedes Actros – ten dnes patří k nejvyhledávanějším ojetým nákladním automobilům.

Partner

Auto vrakoviště - databáze vrakovišť online

Bazar ojetých dodávek Gruber

Plechové disky a pneumatiky, i jako vyvážená kompletní kola připravené k obutí.

Vybírejte pneumatiky chytře. Test zimních pneumatik 2019

Reklamu na tomto webu zajišťuje MediaPartner.cz | Kontakt