AutoDesire

Ford Mustang GT


Skalní příznivci amerického svalovce, Fordu Mustang GT, se můžou konečně pokochat fotografiemi nejnovější generace tohoto legendárního vozu. Ford v minulých dnech krom fotek uvolnil i první oficiální informace k již šesté generaci tohoto klasického vozu. Pojďme se na něj tedy podívat o něco podrobněji.
V nabídce bude hned trojice motorů, kdy vidlicový šestiválec o objemu 3.7 litru a osmiválec o objemu 5 litrů doplní i novinka, čtyřválcový motor EcoBoost o objemu 2.3 litru. Ten bude určen primárně pro evropský trh, na kterém se jinak Mustangu GT nijak zvlášť nedaří.

Nejsilnější z motorů pro Ford Mustang GT , pětilitrový osmiválec, nabídne maximální výkon až 426 koňských sil a maximum točivého momentu až 529 Nm. Motor pro evropské řidiče, tedy onen zmiňovaný čtyřválec, který má přímé vstřikování a turbodmychadlo twin-scroll, nabídne výkon až 309 koní a maximum točivého momentu 414Nm.

Premiéra vozu probíhá souběžně v šesti světových metropolích, přičemž poprvé se Mustang GT dostane i na asijský trh.

Další zajímavostí ohledně vozu Ford Mustang GT je fakt, že již příští rok tomu bude přesně padesát let od doby, co z výrobní linky sjel vůbec první Ford Mustang. Za tu dobu svého majitele našlo přes devět miliónů vozů této značky.

Ford Mustang GT

Partner

Auto vrakoviště - databáze vrakovišť online

Bazar ojetých dodávek Gruber

Plechové disky a pneumatiky, i jako vyvážená kompletní kola připravené k obutí.

Vybírejte pneumatiky chytře. Test zimních pneumatik 2019

Reklamu na tomto webu zajišťuje MediaPartner.cz | Kontakt