Ford S-MAX nabídne inteligentního asistenta rychlosti

Počítačové technologie vstupují do automobilového průmyslu stále více, a tak není divu, že se každou chvíli objeví nějaká zajímavá novinka, která se v budoucnosti jistě stane běžnou. Aktuálně oznámila společnost Ford of Europe, že její nový model S-MAX bude jako celosvětově vůbec první model značky Ford k dispozici s tazkvaným inteligentním asistentem rychlosti.

O co se jedná? Tato nová technologie umí hned několik zajímavých věcí. V prvé řadě sleduje dopravní značky a reaguje na ně například tak, že reguluje rychlost jízdy právě podle značek. Automobil tak nepřekročí rychlostní omezení, platné v projížděném úseku. Někteří řidiči to mohou považovat za omezující, ale pro ostatní je to nepochybně zajímavá úvaha.

 

Často se totiž stane, že rychlost překročíme i nevědomky, kdy sice chceme jet povolenou padesátkou v obci, ale pokud trvá delší úsek, snadno se zapovídáme a rychlost překročíme… Nemluvě o případech, kdy rychlost překračujeme vědomě, tak právě při nahodilém překročení rychlosti tato pomůcka může spoustě řidičům usnadnit život.

 

Překračování rychlosti je totiž velké téma a radarů na měření rychlosti denně přibývá a hříšníci odcházejí s vysokými pokutami, trestnými body nebo dokonce se zákazem řízení. Pokud by řidiči značky respektovali, nemuselo by docházet k neustálému snižování povolené rychlosti v různých úsecích, ale bohužel „rychlíci“ zavařují ostatním řidičům a neustále zápasíme se samým omezením.

 

Výhodou inteligentního asistenta je to, že vám umožní zadat rychlost manuálně, takže můžete v obci ručně zvolit padeástku a nehledět na tachometr. Zrovna tak ale můžete využít automatickou funkci. Je to další krok k tomu, aby auta řidiče vůbec nepotřebovala?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *