Tunerská firma spolupracující s automobilkou Mercedes-Benz představila nový model kabrio s těžko uvěřitelným výkonem plných 800 koní. Vůz vychází z Mercedesu třídy E cabrio, ovšem ten výkon dělá z vozu něco víc.

O ten se stará dvanáctiválcový motor 6.3 litru, jehož maximální výkon činí plných 800 koní. Maximální hodnota točivého momentu pak dosahuje až neskutečných 1100Nm. I díky tomu zvládne Brabus E V12 zrychlit na stokilometrovou rychlost za 3.7 vteřiny, dvojnásobnou rychlost pak zvládne pod deset vteřin. Maximální rychlost je pak 370 km/h.

Ovšem oproti standardnímu Mercedesu-Benz třídy E se liší krom motoru i v několika dalších detailech. Dosti výrazné jsou aerodynamické doplňky karoserie, snížený podvozek či sportovní tlumiče.

Ovšem dostat se k takovémuto vozu není vůbec jednoduché. Jednak se vyrábí pouze na objednávku, což by až takový problém nebyl. Ten nastane až u cenovky, která je sedmimístná. Pokud si tedy plánujete pořídit tento pekelný stroj, musíte si připravit téměř dvanáct miliónů korun.

Brabus E V12 Cabriolet

Předchozí článekFrancouzský elegán – Citroën C5
Další článekTajemství pneumatik

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno