AutoDesire

Tajemství pneumatik


Obutí automobilů je dnes velká věda. Rozdíly mezi pneumatikami dokážou smazat rozdíl ve výkonu vozu. I proto je ve světě motosportu obutí všech vozů nadmíru důležité. Zajímá Vás více informací? Tak pojďme dál.

Pro automobily denního používání je vhodné využívat pneumatiky předem určené pro provoz, ať už jde o zimní či letní pneu, popřípadě celoroční pneumatiky. Samozřejmě mnoho řidičů vybírá, povětšinou přes internet, co najlacnejšie pneumatiky aby ušetřili každou korunu. To je v pořádku, pokud máte auto jen jako přemisťovadlo z bodu A do bodu B. Ovšem pokud chcete od auta něco více než jen převoz, je třeba se zaměřit i na lepší pneumatiky.

Samozřejmě pod pojmem kvalitní pneumatiky si hned každý vybaví ty nejdražší, co jsou vůbec k dostání, jako například značky Bridgestone či Pirelli. Ovšem cena těchto pneumatik je dána jejich vlastnostmi. Namíchat totiž správný koktejl tvaru a hloubky dezénu, správného složení a vlastností je umění.

Stačí se podívat na závody Formule 1, kde se mění pneumatiky při dešti. „Mokré“ pneumatiky F1ček totiž dokážou odvést díky svému tvaru v plné rychlosti formule až 250 litrů vody za sekundu. Oproti tomu pneumatiky přechodné určené pro vlhkou trať odvedou jen 80 litrů za sekundu. A to už je řádný rozdíl, který se v rychlosti projeví.

Partner

Auto vrakoviště - databáze vrakovišť online

Bazar ojetých dodávek Gruber

Plechové disky a pneumatiky, i jako vyvážená kompletní kola připravené k obutí.

Vybírejte pneumatiky chytře. Test zimních pneumatik 2019

Reklamu na tomto webu zajišťuje MediaPartner.cz | Kontakt