Výrobci nikdy nespí a pořád dokola vylepšují pryžové směsi, dezén i technologické postupy, a proto s novou sezonou vždy přichází i nové modely pneumatik. Ty jsou rok od roku našlapanější a zvládnou toho vždycky o něco víc než loni a předloni. Seznamte se žhavými novinkami pro zimní sezonu 2019.

GoodYear UltraGrip 9+

Nová generace zimních pneumatik  GoodYear UltraGrip 9+ pochází z dílny inovativní značky GoodYear, která se pravidelně umisťuje na horních příčkách testovacích žebříčků. Pneu UltraGrip 9+ stejně jako její předchůdkyně boduje především vynikajícími brzdnými vlastnostmi a ovladatelností vozu na mokrém povrchu i na sněhu. V krizové situaci je každý ubržděný centimetr k nezaplacení a může rozhodnout o tom, zda budete vypisovat protokol o nehodě nebo v klidu pojedete dál.

GoodYear UltraGrip Performance+

Prémiový výrobce pneumatik GoodYear letos přišel také se zimním obutí UltraGrip Performance+, které má skvělou přilnavost za různorodých podmínek a teplot. Je vybaveno dobře řešeným odvodem vody, který snižuje riziko vzniku aquaplaningu. Jízda na něm je až o 50 % tišší než už jiných zimních pneu. Ve výbavě mají technologii „run flat“, díky níž můžete jet na píchlé pneumatice až 80 km za hodinu a opravit ji, až dojedete. Tato vychytávka je však vhodná jen pro vozy s TPMS (systém na kontrolu tlaku v pneumatikách).

Pirelli Winter Sottozero 3

Pneumatiky Winter Sottozero 3 patří ke spolehlivým kouskům, ze stáje Pirelli, značky, která postavila kvalitu svých pneu na bohatých zkušenostech ze závodů Formule 1. Winter Sottozero 3 se pyšní spolehlivou trakcí na sněhu, ale podrží řidiče také na mokré vozovce a na suchu, což se v proměnlivých českých zimách vždycky hodí. Pneumatika je vybavená také technologií „run on flat“, která umožňuje stejně jako u modelu UltraGrip Performance+ bezpečné dojetí při defektu.

Ověřené TOP modely z minulých sezón

Když se vám s novými modely nechce experimentovat, vsaďte na řidiči i léty prověřené kousky, které si už stihly vydobýt místo v pomyslné síni slávy. K takovým stálicím patří například tradiční Barum Polaris 5 nebo vítězové testů Continental WinterContact TS 860 a Nokian WR D4. Více vám napoví uživatelské recenze řidičů, kteří už mají na daném obutí něco odježděno.

Jak vybrat zimní pneumatiky

Než se definitivně rozhodnete pro nějaký model, projděte si výsledky nezávislých testů pneumatik, které pořádají národní autokluby. Díky nim můžete narazit i na levné pneu, které zdatně konkurují i drahým prémiovým modelům. Při porovnávání jednotlivých gum se zaměřte také velikost. Stejná pneu se může na různých karoseriích s různým zatížením chovat jinak.

 

 

Předchozí článekCo přináší nová technologie aktivního řazení od Kia?
Další článekMobilní jeřáby – jak si správně vybrat konkrétní typ

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno