Pořiďte si včas správné pneumatiky a kompletní kola pro váš vůz

Blíží se doba používání zimních pneumatik. A ideálním způsobem jak správně s pneumatikami i provozem vozu hospodařit, je včas přezout pneumatiky, nebo pořídit si celá kola – jedny s letními a druhé se zimními pneumatikami.

Dle novely zákona o silničním provozu č. 133/2011 Sb. ze dne 25. května 2011 a s účinností od 1. srpna 2011, je povinností podle § 40a zmíněného zákona používání zimních pneumatik na všech druzích pozemních komunikací v období od 1. listopadu do 31. března.

Zákon hovoří jasně

Zbývá tedy necelý měsíc do daného období. Nutnost přezutí na zimní pneumatiky je v zákoně určena za podmínky, že se na pozemní komunikaci nachází souvislá vrstva sněhu, led nebo námraza, anebo lze vzhledem k povětrnostním podmínkám předpokládat, že se na pozemní komunikaci během jízdy může vyskytovat souvislá vrstva sněhu, led nebo námraza.

Všechna kola

U motorových vozidel nepřevyšujících 3 500 kg, budou tyto pneumatiky povinné na všech kolech a hloubka dezénu jejich hlavních drážek musí činit nejméně 4 mm. Tato povinnost se nevztahuje na případy nouzového dojetí s rezervní pneumatikou.komplenikola2

Kdy se doporučuje pneu přezout, nebo kompletní kola vyměnit?

Nutnost přezutí pneumatik či výměny kompletních kol, je dána průměrnou denní teplotou. Jakmile klesne teplota pod 7 °C, doporučuje se vyměnit letní pneumatiky za zimní. A proč tomu tak je? Letní pneumatiky jsou vyrobeny z tvrdší směsi než ty na zimu. Díky tomu nemají v chladu takovou přilnavost na vozovce, jaká je nutná. Zimní mají přilnavost vyšší.

Pořiďte si pneumatiky nebo komplety u nás

Nabízíme zimní pneumatiky, letní pneumatiky, plechové disky a alu kola. Určitě se vyplatí investovat do kompletních kol, ale k mání jsou i levné pneumatiky. A vhodné disky si snadno vyberete podle Vašeho vozu.

komplenikola1Máme na skladě pro vás připraveno více než 15 tisíc produktů různých výrobců. Naší specialitou jsou značkové pneumatiky, s jejichž výběrem vám rádi pomůžeme v našem poradenském servisu. Můžete si u nás vybrat pneumatiky a plechový disk, a nechat si zkompletovat u nás celá kola. Kompletace kol kola zahrnuje pneuventil, montáže pneu na disk, nahuštění a vyvážení.

Správným výběrem pneumatik a kompletních kol eliminujete riziko nehody, a poškození majetku nebo dokonce svého zdraví či života, nebo zdraví svých blízkých.

Zdroj foto: Vsenaauto.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *