Mercedes-Benz SLS AMG GT

Německá automobilka Mercedes-Benz ukázala světu modernizovanou verzi modelu SLS AMG, který navíc dostal přídavek GT. To může znamenat jediné – nárust výkonu. Vyrábět se bude tento vůz hned ve dvou provedeních, a to jak roadster, tak i kupé.

Pod kapotou SLS AMG GT bude pracovat vidlicový osmiválec o objemu 6.2 litrů, který bude disponovat výkonem bez devíti celých šestiset koňských sil. To je nárust výkonu o téměř dvacet koní oproti stávající verzi. Maximum točivého momentu 650 Nm při 4750 min-1 zůstalo beze změny. Maximální rychlost vozu je 317 km/h, na stokilometrovou rychlost dokáže akcelerovat již za 3.7 vteřiny.

U dosavadní verze tohoto modelu se snášela poměrně četná kritika na pomalu pracující převodovku. I na tom technici Mercedesu zapracovali, výsledkem je optimalizovaná sedmistupňová dvouspojková převodovka AMG Speedshift DCT, která by měla mít rychlejší reakce.

Úpravy se dočkal také podvozek, který dostal nové sportovní odpružení AMG Ride Control, kde jsou pružiny přizpůsobivé a elektricky řízené, což umožňuje nastavení několika režimů charakteristiky tlumičů.

Na trh by se měl Mercedes-Benz SLS AMG GT dostat ještě letos, přesněji na podzim tohoto roku. Mercedes-Benz již dokonce zveřejnil i ceny, které začinají na částce přes 5.2 miliónu kroun, přičemž verze s plátěnou střechou bude ještě o půl miliónu v základu dražší.

Mercedes-Benz SLS AMG GT
[iframe width=“80%“ height=“350″ src=“http://i.netcarshow.com/ncs_show.swf?c=Mercedes-Benz&m=2013-SLS_AMG_GT“]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *