Mercedes-Benz, německý výrobce luxusních automobilů, představil přímého konkurenta novému BMW M5, které by mělo přijít na trh. Jde o model Mercedes-Benz E63 AMG, který by se měl začít vyrábět ještě letos.

I v modelu Mercedes-Benz E63 AMG dojde k podobné změně motorizace jako u konkurenčního BMW M5, tedy snížení objemu motoru při dvojici turbodmychadel nabízí nižší spotřebu a zároveň vyšší výkon. Mercedes nabídne hned dvě verze výkonu motoru o 5.5 litru, přičemž slabší nabídne 525 koní a 700Nm, tedy podobné údaje jako předchozí verze vozu Mercedes-Benz E63 AMG.

Ovšem výkonější verze s AMG performance paketem má výkon až 557 koňských sil a 800Nm, díky čemuž dosáhne E63jka stokilometrové rychlosti za 4.2 vteřiny. Omezovač pak nepustí vůz přes rychlost 250km/h. Pokud si ovšem připlatíte, získáte AMG Driving packet, s čímž krom kurzu AMG Driver Academy získáte i změnu omezovače na 300Km/h.

Díky )pravám motoruklesla spotřeba téměř o tři litry, díky čemuž nyní dokáže Mercedes-Benz E63 AMG jezdit na sto kilometrů pod deset litrů paliva. Cena vozu by se měla pohybovat kolem hodnoty dvou a půl miliónu korun.

Mercedes-Benz E63 AMG

Předchozí článekKen Block v Reliant Robin
Další článekScion FR-S Concept

1 komentář

  1. […] I když většina automobilek jde opačnou cestou, tedy snižování výkonů a menší počet válců, AMG do SLK55 dostalo nový vidlicový osmiválec o objemu 5.5 litru, který bude tomuto vozu dodávat sílu 415 koní a točivý moment 540 Nm. Oproti staršímu modelu se tak výkon vozu zvedl o více jak 60 koní. Stejná V8čka je například i ve voze Mercedes-Benz E63 AMG. […]

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno